search

Ubytování v Budapešti

Rekreační domy v Maďarsku

Město rozkládající se na obou březích řeky Dunaje, vzniklo v roce 1873 spojením obcí Budína, Stáreho Budína a Pešti, od této doby nese svůj oficiální název Budapešť. Budapešť Vás okouzlí svým zvláštním šarmem díky velkému množství starých staveb, nádhernému okolí, kterým je město obklopené, a bohatému kulturnímu životu. UNESCO prohlásilo velké části Budapeště za světové kulturní dědictví.

Budapešť je jedno z největších měst ve střední Evropě a stalo se multikulturním centrem a jedním z nejnavštěvovanějších míst celého Maďarska. Apartmány v Maďarsku Vás okouzlí svou rozmanitostí.

Ubytování v Maďarsku

Při procházce městem rychle pochopíte, čím jsou lidé v tomto městě okouzleni. Již od 13. století byla Buda sídlem krále.

Nádherný Královský palác a hradební čtvrť, která k němu patří, jsou toho svědectvím. Ale i mnohé jiné architektonické památky přispívají k celkovému dojmu z města: působivá Matyášova katedrála, která kdysi byla i korunovačním kostelem; Rybářská bašta, jejíž bílé věže připomínají homole cukru; Řetězový most Lánchíd, který v noci září ve světle reflektorů; dojemná budova parlamentu přímo na břehu Dunaje či největší synagoga Evropy, známá též jako synagoga v ulici Dohány.

Můžete se procházet ulicí Váci utca, nejdelší pěší zónou města, nebo hlavním parkem hlavního města na Markétině ostrovu, kde nejezdí auta.

Ochutnejte místní speciality na velkém zastřešeném trhu města, zažijte exotická zvířata v jedné z nejstarších zoologických zahrad Evropy nebo navštivte velký Cirkus hlavního města, který své brány otevřel poprvé na konci 19. století.

Prohlédněte si naše prázdninové domy v Maďarsku a objednejte si jeden z nich.

Dovolená v Maďarsku

Maďarsko disponuje jedním z nejbohatších zdrojů termální a léčivé vody na světě, i Budapešť se pyšní mnoha termálními prameny a dokonce i několika lázněmi, kde si odpočinete a naberete síly na další výlety po městě, při kterých jistě uvítáte slevovou 72-hodinovou Budapest card.

Určitě jste si už všimli, že Budapešť je neuvěřitelně různorodá a mnohotvárná. Vydejte se na průzkum - nejrůznějšími prostředky veřejné dopravy je to skutečně dobrodružství. Ať už to je první podzemní dráha, rikšy či lanové dráhy - čekají jen na Vás, abyste mohli objevovat město pro sebe.

Rekreační dům v Maďarsku je vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou.