search

Ubytování v Budapešti

Ubytování v Budapešti, metropolí nad Dunajem

Budapešť je velké město s mnohým překvapením, s živým centrem, zelenými parky, velkolepými památkami a termálními lázněmi. Zajistěte si naše ubytování v Budapešti a objevte maďarskou kulturu, příchutě a pohostinnost. Ubytování v Maďarsku vás nadchne.

Ubytování v Budapešti

Informace o cestování a příjezdu na dovolenou v Budapešti

Letecké spojení mezi hlavními evropskými městy a Budapeští je díky častým letům dobré, takže si lze často zarezervovat zvýhodněné letenky. Mezinárodní letiště Ference Liszta (maďarsky Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér) leží 15 km od centra Budapešti. Srdce Budapešti snadno prozkoumáte na kole i pěšky a veřejná doprava, jako je tramvaj, metro, autobus a loď, poskytuje rychlé spojení mezi všemi atrakcemi. Přiveďte svou rodinu a přátele do našich oblíbených, krásných rekreačních domů v Budapešti po celý rok.

Lázně na dosah ubytování v Budapešti

Ve městě je více než 100 aktivních zdrojů tepla, váš pobyt v Budapešti by proto nebyl úplný bez návštěvy některých z mnoha termálních lázní. Nejoblíbenější z nich jsou lázně Gellért v hotelu Gellért, které nabízí samostatný vstup do bazénů pro hosty mimo hotel. Termální bazény mají konstantní teplotu vody 44 stupňů a po relaxační lázni doporučujeme další osvěžující koupel v chladnějších bazénech.

Při návštěvě lázní Széchenyi se připravte na zámecké zařízení se 3 venkovními a 12 krytými bazény, saunou a parní lázní. Lázně jsou jedním z největších lázeňských komplexů ve střední Evropě. Zdroje tepla jsou zde nejhlubší a s jejich 75 stupňovou vodou také nejteplejší v Maďarsku. Užijte si dovolenou v Budapešti se vším všudy.

Historie a památky kousek od bytů k pronájmu v Budapešti

Budapešť vznikla spojením dvou měst Buda a Pest oddělených Dunajem. Pokud navštívíte toto krásné město, určitě stojí za to projet se po Dunaji, který nabízí nádherný výhled na parlament, symbol památek Budapešti. Nedaleko parlamentu je bazilika sv. Štěpána, největší kostel v Budapešti. Typická, 96 metrů dlouhá kupole baziliky nabízí kruhový výhled na město.

Hlavní pamětihodnosti, které je třeba navštívit během ubytování v Budapešti

Impozantní budova Parlamentu v novogotickém stylu je znakem Budapešti, kterou navštěvují téměř všichni turisté v metropoli. Neuvěřitelných 268 metrů dlouhá stavba se nachází na břehu Dunaje a je jednou z nejvyšších budov ve městě vedle baziliky sv. Štěpána. Pokud se podíváte dovnitř Parlamentu, máte také možnost uvidět korunovační klenoty.

Slavný řetězový most přes Dunaj, který spojuje části Buda a Pest, je oblíbeným výchozím bodem pro turisty a je nejstarším a nejznámějším z 9 budapešťských mostů. Během ubytování v Budapešti se jedná o takřka povinnost.

Várpalota je královské sídlo města, které se vypíná na Hradním vrchu. Palácový komplex má mnoho muzeí, které stojí za návštěvu. To samé platí pro památky, jako je Matyášova fontána, Národní galerie, Muzeum historie a Lví brána.

Velká tržnice se často nazývá centrální tržnicí a nachází se na východním břehu Dunaje. Ve 3 podlažích je 180 stánků a bister. Všude jsou ovoce, zelenina, maso a sýrové speciality. Samotná budova podobná bazilice stojí za návštěvu. V srdci staré židovské čtvrti (okres 7) byl vytvořen pohostinný styl jedinečný pro Evropu. Bývalé bytové domy byly přeměněny na hospody. Interiér z 60. a 70. let minulého století okouzlí návštěvníky pěknými bary, dobrým jídlem a kinem.

Ve středověku to byla městská část rybářů, kde rybáři prodávali své zboží na Královském náměstí. Od let 1899 - 1905 evokuje Rybářská bašta atmosféru hradů romantických rytířů a středověkých klášterů. Budova s krytým schodištěm disponuje opravdu velkolepým výhledem na město. Věž symbolizuje 7 uherských vůdců a terasy nabízejí krásný výhled na Dunaj a město. Nachází se zde umělecká síň, muzeum výtvarného umění a půlkruhový památník tisíciletí. Uprostřed archanděl Gabriel se 14 sochami napravo a vlevo zobrazuje slavné maďarské historické postavy.