search

Ubytování na ohybu Dunaje

Ubytování na ohbí Dunaje vás potěší

Severně od Budapešti, kde se Dunaj ohýbá coby vtěsněná do pohoří Visegrád ve tvaru ležícího písmene S směrem na jih, leží tzv. Vyšehradský průchod. Je to nejatraktivnější oblast pro ubytování v Maďarsku, a to jak z hlediska zemědělského, tak i z hlediska kulturního. Zelené kopce pohoří Visegrád, Cserhát a Börzsöny tvoří kontrast k modrému toku Dunaje. Romantické vesnice lemují pravý břeh Dunaje. Ubytování na ohybu Dunaje v Maďarsku rovná se oddech, zábava i poznání.

Ubytování na ohybu Dunaje

Ohyb Dunaje, ubytování plné poznání

Maďarské Wachau neboli Dunajský ohyb, je jistým protivníkem souboje v kráse s údolím Rýna. Není divu, že si může dovolit soupeřit s tak silným konkurentem. Zdejší krajina ochraňuje vody plynoucí do pohoří Visegrád a nabízí tak pohled na nepopsatelnou scenérii. Dovolená v Maďarsku je plná překvapení, pohostinných obyvatel, kulturního a sportovního poznání. Pronajměte si apartmány pro ubytování na ohybu Dunaje a poznejte přírodu jako na dlani. Unikátní spojení přírodních i kulturních památek, které pamatují pohnuté dějiny této republiky, můžete projet parníkem, autem i na kole. Výhodný začátek cesty za poznáním začněte v Budapešti, městu, jehož památky jsou zapsány ve světovém dědictví UNESCO. Nejenže se zde nadechnete všudypřítomnou historií, ale ochutnáte speciality výrazné maďarské kuchyně.

Ubytování v maďarském ohybu Dunaje a památky v okolí

K magnetům Budapešti řadíme beze sporu katedrálu sv. Štěpána, památku uctívanou jako křesťanský symbol maďarského národa. Mezi další lákadla patří Židovská synagoga s věhlasným muzeem. Za návštěvu stojí i Muzeum krásných umění, Dům umění a také hrad Vajdahunyad, ke kterému náleží překrásný park Varosliget. Obchodní třída Vátci utca, velká tržnice i restaurace a bary potěší. Plavba lodí lokalitou pro zamilované, Dunajským ohybem, vytváří atmosféru pro romantiky. Na mohutné řece se nacházejí půvabné mosty, ostrovy, meandry, hrady, lesy i městečka. Tato oblast přitahuje pěší turistikou i značenými cyklostezkami. Skvělý přístup do krajiny klidu a příjemných okamžiků je Ostřihom. Dovolená v Maďarsku uspokojí malé i velké cestovatele!

Ubytování na ohybu Dunaje se vzpomínkami na historii

Ostřihomská katedrála se pyšní bohatým interiérem i vyhlídkovou kupolí. Nádvoří hradu, rodiště Štěpána, oslavence a zakladatele Maďarska, působí starobyle. Hrad pocházející z 15. století uchvátí nejednoho cestovatele. Mezi magnety patří i hrad Visegrád, ale i Visegrádské vrchy a pohoří Börzsöny se vznešeným výhledem na Dunaj. Nádherná příroda, stezky ideální na pikniky, bobová dráha i termální koupaliště Lepence jistě oceníte. Dokonalé kulturní vyžití slibuje město Szentendre, je zajímavé výstavami i lidovými zvyky. Židovská modlitebna v synagoze, desítky kostelů, skanzen a neuvěřitelná tvořivost místních umělců, to je chlouba tohoto města. Odhodlejte se pro dovolenou v tomto evropském státě nabízejícím komfortní ubytování v rekreačních domech v Maďarsku s rodinou, přáteli anebo se zvířecími miláčky.

Ubytování u dunajského oblouku a jeho atrakce

Blízkost hlavního města, fantastická krajina, nezapomenutelné panorama pohoří Pilis, mistrovská umělecká díla, pevnosti, středověké paláce, barokní městečka, galerie a muzea jakožto i typické folklórní trhy dávají ubytování na ohybu Dunaje specifickou tvář. Zasněné kavárničky a útulné restaurace na obou březích Dunaje zvou k posezení. Prázdninové domy v Maďarsku jsou přizpůsobeny potřebám turistů. Již ve středověku měla oblast obrovský význam, podstatná část byla majetkem maďarských králů. O tom svědčí mnohé památky a jiné pozůstalosti oněch dob, které tvoří specielní kulturní a historickou hodnotu měst a obcí.

Dovolená v Maďarsku

Nejpopulárnější město na břehu v koleni Dunaje je nepochybně Szentendre. Sedm věží, barevné domy, úzké uličky a ulice tvoří obraz města. Panuje tu téměř středozemská atmosféra a nesčetné galerie a muzea jen doplňují celkovou nabídku. Naproti městu leží v Dunaji ostrov Szentendre. Apartmány u dunajského ohbí se postarají o vaše pohodlí! Jaký význam má ortodoxní církev v regionu, můžete poznat mj. i na třech stále exuistujících srbsko ortodoxních kostelech. Tomuto tématu je věnováno i muzeum. I město Visegrád se může poohlédnout za rušnou minulostí. Již Římané používali toto místo pro své tábory, později v době stěhování národů sem přišli Germáni, Slované a Hunové. Období největšího rozkvětu zažilo město za vlády maďarského krále Matyáše Corvinuse. Různé pamětihodnosti svědčí o rozmanitých dějinách města.

  • Pronajměte si rekreační dům ohyb Dunaje a můžete poznat radost ze života včetně návštěvy lázní v Maďarsku.