Zábava a zajímavosti - Dunajský ohyb - dovolená a pobyt v Maďarsku

Hledáte klidnou a přitom zábavnou dovolenou v Maďarsku? Dejte šanci Dunajskému ohyb, který svou krásou předčí i božské údolí Rýna. Podél Dunaje, severně od hlavního města, najdeme rozsáhlé a dechberoucí panorama země. Sportovní aktivity, historické poklady, rybaření, vyjížďky loďkou a procházky krajinou unaví. Rekreační domy na Dunajském ohybu slibují vysokou úroveň a pohodlí. Výlety po této krajině uspokojí i ty nejvybíravější cestovatele. Dunajské zatáčky působí velkolepě, a proto patří k atraktivním lokalitám. Zalesněné kopce v pohoří Pilis, Visegrád a Borzsony obklopují krajinu, kterou je úžasné spatřit pěšky, na kole i lodí.

Ubytování v soukromí Maďarska nejen pro náročné

Nechte se omámit památkami města Szentendre tyčící se na úpatí kopců Pilis, severně od Budapešti. Kostely, katedrály, galerie a muzeum v přírodě vám utkví v paměti. Městečko Esztergom vyhrává díky historickým a kulturním památkám, především bazilikou posazenou na kopci kolem vody. Uvnitř baziliky je největší oltářní obraz na světě. Procházky kolem promenády malého Dunaje jsou nezapomenutelné. Dovolená v Maďarsku uspokojí malé i velké cestovatele! Barokní městečko Vác se pyšní svými klenoty, katedrálou z 18. století, špičatou věží se středověkými hradbami a historickými budovami z 15. století. Zajímavá je i vinařská oblast Etyek, blízko Budapešti. Visegrad je proslulý svou sáňkařskou dráhou a termálními lázněmi. Písečné pláže, minigolf, jízda na koni, rybaření i hřiště na volejbal patří k jisté letní pohodě. Nalezněte klidné chvíle v rekreačních domech Dunajského ohybu.

Rekreační domy Maďarska? Odpočinek první třídou

Budapešť neboli Starý Budín patří mezi turisty oblíbená města Evropy. Levá strana se chlubí pahorky a kopci – Budínskými vrchy. Odevšad zní hudba, čardáš, vůně pikantního jídla a historických dob. dovolenou v Maďarsku slibuje cosi nevšedního a tajemného. Navštívit musíte Markétin ostrov, park soch, Orlí vrch, Városliget – městský sad a Váci utca – nejrušnější třídu Budapešti. Minerální látky, inhalace, masáže, koupání a pitné kůry patří k jasné relaxaci nejstarších lázní města Gellért. Královská rezidence a Matyášův palác jsou skutečné magnety Budapešti.

Odpočinek a volný čas

Využijte široké nabídky sportovních zařízení, věnujte se minigolfu, jezdectví, plážovému volejbalu, rybaření, nebo si vyjeďte loďkou po hladině řeky. Dlouhé cyklistické tratě vás provedou příjemnou krajinou, rozmanitým terénem od rovin až po hory. Rekreační domy v Maďarsku jsou pro vás cestou do ráje! Milovníci turistiky uvítají nerušené procházky pohořím Pillis a někteří se vydají na cestu výletní lodí po Dunaji.

Výlety do okolí

Vydejte se do Visegradu na letní sáňkařskou dráhu nebo do termálních lázní. Poblíže písečné pláže jsou upravena hřiště pro plážový volejbal. Apartmány v Maďarsku se postarají o vaše pohodlí! V královském paláci ze 14. století jsou umístěny expozice dvou renesančních studní. Za návštěvu stojí I město Szentendre s největším muzeem ve volné přírodě a nekonečnou řadou galerií. V první řadě však stojí hlavní město Budapešť se svými pamětihodnostmi.