Rekreační domy v Maďarsku

Strávili jste už dovolenou v Maďarsku? - Ne? Stále váháte, kam se vydat na cestu? Rekreační dům v Maďarsku jako výchozí bod cesty po neznámé zemi má mnoho výhod. Rychle se dostanete do kontaktu s místními obyvateli. Sami si můžete určit denní program a každý den objevovat něco nového. Chcete poznat přírodu a kulturu, být aktivní nebo relaxovat? Proč nestrávíte příští dovolenou v rekreačním domě v Maďarsku? Dopřejte sobě i své peněžence trochu odpočinku! Území Maďarska je velké necelých 100.000 km², nikde jinde ve světě se maďarsky nemluví, lidové písně Maďarska nejsou srovnatelné s těmi jiných zemí a kultur - a to přesto, že Maďaři bydlí více než tisíc let ve středu Evropy.

Ubytování v Maďarsku

Maďarský národ si v minulosti hodně vytrpěl, jeho dějiny jsou plné zmatků a omylů. Přesto se architektonické památky a cenné pamětihodnosti zachovaly dodnes, mnohé z nich jsou součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO, jako např. hlavní město země Budapešť se svým unikátním panoramatem. Velký význam pro zemi mají i nesčetné léčivé prameny. Jen v Islandu chrlí více termálních pramenů než zde. Mnozí lidé jim vděčí za úlevu či vyléčení nemocí.

Balaton je odjakživa rájem dovolené v Maďarsku pro rodiny s malými dětmi, pro milovníky vodních sportů, hlavně jachtaře - prostě pro všechny, kteří vyhledávají odpočinek.

Pohostinní lidé

Maďaři jsou velmi hrdí na svůj původem kočovnický národ; na jejich jazyk, který je velmi odlišný od všech ostatních; na kulturu a svou bohatou ale zároveň krutou historii; na jejich známou a lákavou gastronomii. Považují se za vlastence a dokonce mají ve školách povinný předmět Vlastenectví. Setkání s Maďarem je velmi příjemné, jsou to srdeční a pohostinní lidé. Ubytování v Maďarsku je plné skvělých zážitků.

Lahodná jídla a výborná vína

Kdo ho nezná - původní maďarský guláš? Víte ovšem také, že původně to byla polévka, která se připravuje na otevřeném ohni v kotli? Má typickou chuť a světle-červenou barvu, která vzniká použitím papriky. Červená paprika panuje maďarské kuchyni, ale v pozadí nezůstává ani zakysaná smetana, která se hojně užívá na dochucování a zjemňování pokrmů. Opomenout bychom ale určitě neměli ani maďarské salámy. Za jeden z nejlepších je považován Pick, je vyrobený z vepřového masa a směsi koření. Ve městě Szeged má Pick spolu s maďarskou paprikou i své muzeum. Vyhlášené jsou i maďarské klobásy, které lze koupit po celé zemi, ale opravdovým zážitkem je například návštěva tržnice v Budapešti. Dovolená v Maďarsku je plná skvělých specialit.

Ubytování v Maďarsku

Maďarská kuchyně má mnoho tváří, vždy se vyplatí ochutnat místní speciality. Určitě rychle zjistíte, že se v nížině vaří úplně jinak než např. v severním středohoří. Maďarsko je ovšem známé i díky svým vínům. Je tu 22 různých vinných oblastí, kde se pěstují odrůdy vína, které nenajdete v žádném jiném regionu světa. Patří k tzv. Hungaricu. Mezi nejznámější vinařskou oblast patří bez pochyby Tokaj, ale nemsíme opomenout i ty ostatní, jimiž jsou Eger, Ballaton a Villány. Jídlo a vína jsou podstatnou součástí maďarské kultury a velmi často se oslavují. Je celá řada akcí, které se zabývá tímto tématem. Kromě klasických vinných slavností jsou to i slavnosti jablka, festivaly cibule či papriky, soutěž v přípravě rybí polévky, turnaj v plnění střev uzenářskými výrobky nebo i festivaly melonů či třešní. Pronajměte si rekreační byty v Maďarsku a navštivte co nejvíc místních akcí.

Prázdninové domy v Maďarsku

Dovolená v Maďarsku se stala téměř ekvivalentem celoročního ráchání se v termálních koupalištích, které vyhledávají nejen starší generace, ale čím dál více mladých pracujících lidí. Tyto lázeňské areály lze najít v celém Maďarsku – na západě to je půvabné malé městečko Zalakaros s novým lázeňským centrem, kde si za příjemné ceny můžete dopřát masáže, terapie, a kde se vaše ratolesti mohou vyřádit v zážitkových bazéncích. Na východě, v podhůří vrcholků Bükk-Mátra naleznete stejnojmenné lázně s léčivou vodou dosahující teploty až 38°C. V létě můžete využít lázeňského zázemí pro sportovní účely – plážový volejbal, foot tenis, badminton,… je opravdu z čeho vybírat. Do Bükku – Bukových hor se můžete vydat na kole a prozkoumat místní malebné osady. V jedné z nich, Repašské Lhotě, se dodnes hovoří slovensky. Retrodovolená na Balatonu se opět stává moderní záležitostí. Díky jeho pozvolnému vstupu do vody je Balaton oblíben rodinami s dětmi. Pokud rádi rybaříte nebo ochutnáváte tradiční pokrmy, nesmí vám z hledáčku uniknout balatonský candát.

Dovolenou v Maďarsku musíte prožít všemi smysly a nelze přitom zapomenout na chuť. Už za dob komunismu byla maďarská kuchyně díky své chuťové pestrosti věhlasná. Hojně se zde zpracovává zelenina, především rajčata a papriky, které tvoří základ pikantního maďarského guláše. Tekutým zlatem Maďarska je pak místní víno, z něhož nejznámější je sladké tokajské, které se oblíbil už výstřední panovník Francie Ludvík XIV. Pokud rádi koštujete ostřejší alkoholické nápoje, jistě nepohrdnete i místními pálenkami. Ubytování v apartmánech v Maďarsku nenabízíme pouze v okolí Balatonu, ale i v okolí dalších jezer, jako je mneší, leč poklidné a turisty méně „obléhané“ jezero Velence. V blízkosti lázní Hévíz se nachází stejnojmenné termální jezero, jehož teplota neklesne v zimě pod 20°C. Se sousedním Rakouskem sdílí Maďarsko jednu z přírodních rarit Evropy – Neziderské jezero. To je známé nejen jako hnízdo dovolenkářů, ale i vzácné fauny. I zde naleznete příjemné ubytování v rekreačních chatách Maďarsko. Bezesporu nejvyhledávanější maďarskou destinací je Budapešť. Ubytování v Budapešti je realizováno v komfortních apartmánech, které jsou perfektním výchozím bodem k poznávání této kulturou překypující metropole. Markétin ostrov, Řetězový most přes Dunaj, novogotické sídlo parlamentu, park Vidám, lázně, spousty stylových kavárniček, barů a restaurací s maďarskou kuchyní…výčet všeho, co můžete na dovolené v Budapešti navštívit, by mohl pokračovat do nekonečna!