search

Dovolená na Jihozápadním Balatonu

Jihozápadní Balaton je opět v kurzu

Lákavá dovolená v Maďarsku? Upravené trávníky, vysoké stromy, břehy jezera zpevněné kameny, schůdky do vody, můstky, lávky, romantická místa pro zamilované, ale i úžasné podmínky pro vášnivé rybáře, to slibuje komfortní dovolená v rekreačních domech Jihozápadního Balatonu. Zde najdete ráj pro rodiny s dětmi i nadšené sportovce.

Krajinu zvlněnou kopečky střídají rozsáhlé vinice. Blatenské jezero nacházející se v župách Somogy, Zala a Veszprém v Dunajské rovině, nabízí nečetné možnosti sportovního vyžití, bezpečného koupání, kvalitního vína a místních specialit. Podél tohoto stepního jezera se táhne pohoří Dakony s prudkými a vysokými vrcholky, členitým povrchem, vinicemi a temnými lesy.

Rekreační domy Maďarska nabízejí luxusní ubytování

Jižní břeh jezera patří městu Balatonboglár, které dýchá historií díky Červené a Modré kapli. Nad městem se tyčí vyhlídková věž, dominují mu parky, kašny a promenády. Atraktivní město Fonyód láká svěžím koupání a výlety na jižní cíp jezera. Zřícenina hradu Orlí hnízdo upoutá především středověkými hradními hrami. Také okružní plavby na Badascony, hory sopečného původu, stojí za vidění. Trosky hradu Szigliget z 13. století mají svůj půvab. Fonyód se pyšní nejdelším molem Balatonu.

Balatonlelle je trendy díky atrakcím vodního parku, africkým muzeem s bludištěm anebo Sunshine beach. Za návštěvu stojí i Malá hora, známá vinařská oblast, i náměstí sv. Štěpána. Radpuszta, velkolepý sklípek s obrovskými sudy anebo Kapoli muzeum, příjemně zrekonstruovaný statek, jsou dominantami města. Rekreační domy Jihozápadního Balatonu zaručují senzační ubytování.

Pronájem vily u Balatonu? Klid a pohoda na dovolené

Z kuchyně se line libá vůně. Maďarsko je pověstné svou fenomenální kuchyní, především perkeltem, rybí polévkou, langoši, palačinkami, vanilkovým desertem s rozinkami a vše je doladěno jemným vínem. Ubytování v soukromí Maďarska se nachází v blízkosti proslulých rybích restaurací a kaváren.