search

Dovolená na Severním Balatonu

Poznejte klenoty Severního Balatonu

Dechberoucí krajina propletená lesy je jako stvořená pro procházky a cykloturistiku. Čistá hluboká voda dosahující místy i 50 metrů hloubky, je určena pro skvělé plavce. Zčásti bažinaté pobřeží porostlé rákosy, dlouhé vinice a jeskynní komplexy, přinášejí tajemné otazníky dovolené v Maďarsku. Pronajmout si vilu na Severním Balatonu přináší odpočinek i sportovní vyžití.

Severní břeh jezera se pyšní fantastickou hloubkou. Zde zapomeňte na vodu po kolena. Pozvolný vstup je ovšem bezpečný. Nečekají vás žádné velké a příkré srázy. Opatrnost je na místě, ale není alarmující. Severní strana maďarského moře vyniká při větru vlnami, které připomínají vzhled skutečného oceánu.

Objednejte si rekreační domy na Severním Balatonu

Čistota vody po celém jezeře potěší všechny generace. Zákaz používání motorových člunů slibuje klid a pohodu. Pískové dno jezera, rákosy a příjemná vůně, to je dnešní dovolená na Severním Balatonu. Travnaté, ale i písčité pláže nabízejí příjemná místa k opalování. Rybaření patří mezi oblíbené sporty. Půjčit si prut a lovit ryby z lodiček osloví zejména muže. Narazit mohou i na desetikilového kapra, velkého sumce či úhoře.

Sportovní aktivity dopřává maďarské moře v podobě surfování, jachtingu, jízdě na lodičkách a katamaránech. Půjčovna čtyřkolek, let rogalem, značené cyklostezky, let helikoptérou, projížďka bojovým tankem, ale i divadelní a hudební večery, oslní. Taneční zábavy a delikatesy v restauracích, parky rozkvetlé květinami, krmení labutí, letní kino či atrakce pro nejmenší, zažene nudu.

Pronajmout si chatu v Maďarsku je prima nápad

Projet celý kraj křížem krážem a pokochat se pohledem na čedičové vulkány a varhany Szent Gyorgy, obhlédnout romantickou zříceninu hradu a nechat se uchvátit kamennými balvany a nekonečnými pastvinami, jde snadno. Jeskynní systém s krápníky a dlouhými chodbami u města Tapolca stoprocentně nadchne. Stejně jako dobrodružná pěší túra na hrad Szigliget.

Rekreační domy Maďarska se nacházejí v blízkosti Národního parku a vinic Badascony. Vinné sklípky, veselí v restauracích a vinárnách navodí správnou atmosféru dovolené. Pěší turistika, koupání, výlety po okolí a slasti nočního života přináší úchvatná místa této evropské země.