search

Dovolená na západním Balatonu

Západní pobřeží Balatonu musíte navštívit

Členitá krajina s lesy, loukami, pastvinami a poli v čele s rákosovými pásy, nabízí romantická zákoutí pro zamilované, ale i maličké zátoky pro rodiny s dětmi. Západní Balaton je vyhledávaný ke koupání díky svému písčitému dnu a čistému pobřeží. Rekreační domy Maďarska nalezneme i v této atraktivní oblasti s mnoha lákadly pro všechny věkové skupiny turistů.

Pro cestovatele toužící po komfortu lázeňského světa, se otevírají brány aguaparku ve městě Kehida. Lázeňské procedury, stovky odpočinkových lehátek, wellness služby, léčivé masáže i dovádění na tobogánu a skluzavce pro děti, to je nekonečná relaxace v tomto lázeňském komplexu plném zábavy, her, dobrého jídla, pití a odpočinku.

Seznamte se s chatami Maďarska

Dovolená s dětmi obnáší zajištění ohromného počtu zábavných a nezapomenutelných zážitků. Návštěva buvolí farmy Kápolnapuszta, v blízkosti Severního Balatonu, zaujme malé i větší děti. Chov a krmení zvířat, výhled z rozhledny i pěkné pěší trasy poučí a pobaví. Vyhledávanou atrakcí je i malebný skanzen Szenna. Projít jeho živé expozice stojí za to. V každém ročním období jsou v něm připraveny rozsáhlé výstavy.

Skutečným skvostem je město Keszthely, vzdálené rušným turistickým cílům. Mělké pláže, noční život na jedničku, prohlídky muzeí a historických budov v čele s palácem Festetics, připraví pro návštěvníky přepychovou rekreaci i poznání. Klenoty Západního Balatonu přicházejí opět do módy.

Ubytování v soukromí západního Balatonu? Skvělý výběr

Pokud se nacházíte v této oblasti, nesmíte zapomenout navštívit vznešené termální lázně Hevíz, které patří k magnetům lázeňství Maďarska. Zdejší atmosféra a luxusní péče o návštěvníky je prostě k nezaplacení. Blahodárné vody tryskají prameny již 200 let, ale využívané byly již starými Římany. Také naturistická pláž v Balatonberény potěší nadšence a vyznavače tohoto životního stylu.