Kis Balaton nabízí odpočinek

Jihozápadně od Balatonu najdete úžasné město Zalakaros, ale i Malý Balaton, jezero mnoha tváří. Jeho protáhlý tvar od severu na jih kdysi býval zátokou Balatonu. Díky poklesu hladiny se oddělil a vytvořil svoje vlastní panorama. Protékající řeka Zala je i stěžejním přítokem této divukrásné odnože. Dovolená v Maďarsku skýtá pohodlí i adrenalin, chvíle klidu i zábavu. Ideální podmínky pro všechny tyto radosti nabízejí apartmány.

Zde se mohou uspokojit milovníci přírody, fauny i flóry. Přírodní rezervace s bažinatými místy a rákosy, ukrývá desítky vzácných ptáků, jako jsou kormoráni a volavky. Mezinárodní magnet z hlediska ochrany přírody a biotopů vodního ptactva se těší velké oblibě návštěvníků pohledem jízdy v loďce.

Ukotvěte v rekreačních domech

V roce 1980 proběhla rekonstrukce mokřadů, aby měli vzácní ptáci pohodlí a přirozené podmínky pro svůj život. Mezi další obyvatele jezera patří i pestrobarevné vážky. Nedaleko Balatonmagyaród stojí Kányavári Island, v jeho blízkosti hlídají dvě strážní věže přístupné široké veřejnosti. Když s sebou máte dobrý dalekohled, můžete pozorovat vodní svět mokřadů.

Nedaleko Fenékpuszta si můžete užívat prohlídky s výkladem profesionálního průvodce. Populární jsou i zájezdy do Dias Isle, István a Matual Hut. Mezi špičkové pozoruhodnosti Maďarska patří Kis Balaton s buvolími rezervacemi a ostrovem Kányavár. Celou kompozici dolaďuje impozantní dřevěný most.

Oddechněte si v rekreačních domech Maďarska

Senzačním místem zábavy je město Zalakaros. Vychutnávat zde můžete termální a léčivé prameny na koupališti plném atrakcí pro děti. Zdejší voda pomáhá oslabené pohybové soustavě, gynekologickým obtížím i kožním chorobám. Toto nejmenší maďarské město se stalo působivým dovolenkovým cílem.

Odborné vyjížďky a výlety po Kis Balatonu lákají turisty z celé Evropy. Působivé povídání a zážitky uchvacují všechny generace. Živé ryby lákají rybáře. Pěší stezky obohacené lavičkami, dětskými hřišti i zoo nabízejí chvíle odpočinku. Rekreační domy Maďarska oceníte především pro své báječné ceny a skvělé vybavení.