search

Ubytování u jezera Tisa

Ubytování u jezera Tisza

Když se mluví o jezeře Tisa, člověku se vybaví sametová voda, rozlehlé zátoky, opuštěná ramena řeky a malé ostrůvky. Ubytování u jezera Tisa vás nadchne. Jezero Tisa není přírodní, vzniklo vzdutím vody řeky Tisy. Na rozloze 127 metrů čtver. nabízí ohroženým druhům zvířat a rostlin bezpečný domov. Usídlil se tu bobr, ve vodě si plave více než padesát různých druhů ryb, je tu největší plocha leknínů v Evropě. Pronajměte si rekreační domy pro ubytování v Maďarsku a prožijte svou rekreaci se vším všudy!

Ubytování u jezera Tisa

Ubytování jezero Tisa, turistický ráj

Čistá příroda, lesy, rozmanité druhy živočichů a rostlin, ale i dostupnost rekreačních domů v Maďarsku, to vše nabízí jezero Tisa. Rozkládá se na řece Tise, východní stranou od Budapešti přibližně 200 kilometrů. Drží si druhou příčku ve velikosti, hned po Balatonu. Dovolená v Maďarsku dominuje stovkami míst, kde se dají prožít nezapomenutelné okamžiky. Pohled na toto dechberoucí panorama jezera vybízí ke koupání, relaxaci na lehátku na skvostných dlouhých písečných plážích. Úkryt před turisty a místo plné pohody najdete v pěkných zátokách i opuštěných ramenech řeky. Malé ostrůvky i celé jezero není dílem přírody, ale vzdutím řeky Tisy. Rozloha 127 metrů čtverečných nabízí úkryt pro živočichy i rostliny. Za zmínku stojí výskyt více jak 50 druhů leknínů, a to je panečku pohled!

Ubytování u jezera Tisa a jeho magnety

Jezero je součástí národní parku Hortobágy, největšího a historicky nejstaršího v Maďarsku, založeného roku 1973. Tento magnet je zapsán ve světovém kulturním dědictví UNESCO. Jeho rozloha zaujímá více jak 820 kilometrů čtverečných. Pastviny, kam se podíváte, vysušené mokřady, puszta, místo, kde má tradice svůj význam, řemesla, výroba keramiky, ale i vahadlové studny, chov koní, mají nejlepší přístup z Debrecínu. Získejte parádní ubytování u jezera Tisa za přátelské ceny a odpočívejte jako celebrity! Divoké vody jezera Tisa skrývají na 30 ostrovů a deset proplachovacích kanálů. Skutečný požitek zde najdou rybáři. S trochou štěstí si mohou ulovit i devadesátikilového sumce a velké kapry. Místa ke koupání i vodní sporty zde nemusíte hledat dlouho. Zátoka v jižní straně zálivu Abádszalók tvoří perfektní místo pro provozování vodních sportů. Oceníte i půjčovny člunů a sportovních potřeb, tobogány, hřiště pro děti a na volejbal.

Ubytování u jezera Tisa v soukromí si oblíbíte

Romantické výlety lodí a skotačení na skútrech patří mezi populární zábavu. Dlouhá stezka dřevěných trámů dlouhá kilometr a půl vede přímo nad hladinou vody. Jen tak můžete nerušeně pozorovat volavky, čápy, rákosníky i orly a vychutnávat šumění jezera. V ekocentru městečka Poroszló můžete navštívit sladkovodní akvárium v Evropě. Venkovní radovánky uchvátí především děti. Pěknou podívanou slibuje Muzeum panenek ve Faluházu, vystavuje asi 250 krojů. Turistické centrum Tiszanány najdete na pravém pobřeží. Zdejší oblasti uchvacuje hladkou teplou vodou, mrtvými rameny a zálivy pro milence. Kisköre tvoří úžasnou atmosféru svými parky a květenou. Tiszafüred projedete motorovým člunem. Obec Tiszacsege je proslulá léčivou vyvěrající vodou z hloubky 1150 metrů a teplotou 81 stupňů Celsia. Prázdninová cesta do Maďarska nabízí úlevu a odpočinek, zajímavé putování a nevšední poznání.

Zábava a ubytování jezero Tisa

Severo-východní část jezera patří k národnímu parku Hortobágy. Zde se nacházejí ptačí rezervace, kde jsou chráněny cca. 200 druhů ptactva, mezi nimi volavka bílá a husa šedá. Oblast je částečně uzavřená a byla prohlášena světovým kulturním dědictvím UNESCO. Rekreační domy jezera Tisa vás přenesou do pohádkové říše.

Mimo dobu hnízdění můžete navštívit některé části z lodě. Tzv. kotlina Poroszló se nachází ve střední části jezera a je chráněná přírodní krajina. Je ovšem přístupná návštěvníkům a milovníkům přírody. Jezero je rájem pro rybáře, berou zde hlavně dravé ryby. Zátoka Abádszalók na jihu jezera je eldorádem pro milovníky vodních sportů. Ať už se jedná o jachting, surfování či jet ski - téměř všechno je tu možné a povolené. Voda se rychle zahřívá, je tu celá řada dobře vybavených pláží jako např. pláž s obrovským tobogánem ve městě Abádszalók.

Dovolená v rekreačních domech v Maďarsku

Jedna z nejoblíbenějších destinací na jezeře Tisa je Tiszafüred. Odsud můžete podniknout mnoho zajímavého - počínaje od výletu lodí přes návštěvu termálních lázní až po výlet do prvního vesnického muzea země. Malé osady jako Borsodivánka, Négyes, Tiszavalk, Tiszabábolna, Tiszadorogma, Árokto, Tiszacsege a Egyek si zachovaly mnoho původního, a proto nabízejí nerušenou dovolenou daleko od ruchu. Rekreační a prázdninový dům či apartmán je vždy ideálním východiskem pro vaší dovolenou u jezera Tisa.