search

Dovolená u jezera Velence

Prázdninové domy v Maďarsku

Na půli cesty mezi Budapeští a Balatonem se nachází zajímavé jezero Velence, jehož voda se během roku velmi rychle zahřívá. Apartmány v Maďarsku mají svůj nezaměnitelný styl! Průměrná teplota vody je 22 až 24, občas dokonce i 27 stupňů. Se svými cca. 2050 slunečnými hodinami za rok si přezdívku Jezero slunečního svitu určitě zaslouží. Již Římané si vážili předností jezera a pobývali tu. Díky chemickému složení se voda uplatňuje při léčbě revmatických onemocnění, onemocnění končetin a nechutenství.

Aktivní dovolená na jezeře Velence

Toto divukrásné jezero dostalo název od benátských řemeslníků v době Matyáše Korvína. Dovolená v Maďarsku oslní svým koupáním v župě Fehér v Dunajské rovině. Právě zde najdete desítky komfortních rekreačních domů v Maďarsku. Tento skvost přírody leží v totožné kotlině jako Balaton, jen dále severovýchodně. Hlavní centrum oblasti, město Velence, vybízí k návštěvě muzea rybářství. Úchvatná vodní plocha okouzluje nejen čistou sametovou vodou, ale i svou rozlohou 27 kilometrů čtverečných, se kterou se řadí na druhé místo, hned po Balatonu. Jeho délka je 10, 8 kilometrů a šířka v maximálním bodu 3, 3 kilometrů. Jeho průměrná hloubka nabízí 1, 6 metrů a místy dosahuje i 2 metrů. Tento magnet vznikl pomocí větrné eroze a deflace.

Rozmazlujte se v apartmánech v Maďarsku

Jednoduchost a přitažlivost tohoto vodního kolosu zaujme i díky bohatému výskytu fauny a flóry. Ne všichni se zde jezdí v horkých letních dnech ovlažit. Mělký vstup, rákos rostoucí všude, kam se podíváte, prostě romantika každým coulem. Unikátní jsou i plovoucí ostrovy skládající se z rostlin. Vodní a tažní ptáci patří k jasným rodákům a věčným obyvatelům. Večer si odpočiňte v útulném ubytování v Maďarsku. Severní břeh se nachází na vrchovině. Podél něho se klikatí dálnice M7, což je výhodná poloha. Jižní břeh se považuje za velmi atraktivní. Kdo by odolal překrásným písčitým plážím? Vytváří tedy ideální podmínky pro rodinnou rekreaci. Jižní stranu obepíná silnice č. 7 a železniční spojení. Dostupnost k jezeru Velence je tedy více než vyhovující.

Elegance ubytování v soukromí Maďarska

Západ patří okresnímu městu Székesfehérvár a jeho barokní katedrále zasvěcené Panně Marii a gotické kapli sv. Anny. Středověká pýcha lze vidět v Zahradě trosek. Jižní břeh dominuje lázněmi a koupalištěm, Gárdóny a Agárd. Severní břeh u vesnice Pákozd, je nalezištěm klenotů z doby bronzové. Kopec Mészeg připomíná vítězství nad povstalci. Muzeum bitvy, otočné arboretum i kaple nabízí poznání zdejší historie. Voda oplývající vysokým podílem minerálních látek se pyšní léčivými funkcemi. Její teplota se v létě vyhoupne i na 28 stupňů Celsia. Tyto teploty zcela uspokojí. Nikdo se nechce koupat ve vodě vřelé jako kafe. Turistické centrum plné rekreačních domů v Maďarsku ocení děti, mladí lidé i senioři. Vodní sporty, surfování i jachting řadíme mezi populární aktivity.

Dovolená a ubytování v Maďarsku

Na severním břehu se rozprostírá zalesněné středohoří Velencei, od jihu je jezero obklopeno úrodnou oblastí nížiny Mezöföld. Pohoří Velencei je považováno za nejstarší pohoří země, které se skládá ze žuly, sprašu, křemence a andecitu. Milovníci pěší turistiky se na toto místo vždy rádi vracejí. Krajina zahrnuje tři důležité prvky: velké vodní plochy, pohoří a nížinu. Tak příroda vytvořila dokonalý a mnohotvárný celek. Rekreační domy v Maďarsku vám padnou do noty! Jezero Velencei patří k nejoblíbenějším destinacím Maďarska, a to nejen u milovníků koupání, nýbrž i u rybářů. Nehledě na svou hloubku má jezero v blízkosti břehu i mnoho mělkých míst, a proto je i oblíbenou destinací u rodin s malými dětmi. Městečko Agárd je nejoblíbenější lázní u jezera, můžete se tu věnovat nejrůznějším vodním sportům jako např. surfování a jachtingu.

  • Pronajměte si rekreační dům na jezeře Velencei a můžete zažít klid a přírodu, aktivity i sport.