search

Ubytování Mátra

Ubytování v přírodní rezervaci Mátra

Rezervace a ubytování Mátra je plna tajemných horských potoků, skalních útvarů a úchvatných kaňonů. Na tomto místě a na čerstvém vzduchu leží nejvyšší klimatické lázně Kékesteto, zde má voda obrovskou sílu i tisíciletou tradici. Zvláště působivě je to znázorněno v krasových jeskyních Baradla u Aggtelek. Řeka Styx linoucí se v dlouhých jeskynních chodeb vytváří barevné usazeniny ve formě krápníků. Kilometrový koridor se rozšířil i do Slovenské republiky, do jeskyně Domica. Ubytování v Maďarsku se postará o vaše pohodlí!

Ubytování Mátra

Ubytování a přírodní krásy oblasti Matra/Bükk

Hora je vyšperkovaná vysokou obří jeskyni, kde je možnost vyzkoušet si své vlastní akustické úmění. Baradla je známý archeologických nález, proto je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Apartmány v Maďarsku uspokojí malé i velké cestovatele! Vychutnat si perlivou vodu v nádherných lázních! Voda je bohatá na kyselinu uhličitou a má charakteristický zápach síry. Velmi zajímavou destinací je proslulé místo Bükkszék. Od 517 m hloubky vyvěrá teplá voda, která má velmi vysoký podíl minerálních látek a oxidu uhličitého - nejvyšší na světě. Voda z Bükk je pro cca 500.000 obyvatel v Maďarsku. Náhorní plošina je ve skutečnosti důležité součást pitné nádrže. Velice oblíbené turistické destinace jsou zdroje pitných vod, které jsou na konci dlouhého procesu obnovitelných zdrojů.

Ubytování Mátra a chaty na horách Bükk

Po 70 milionů let byla tato oblast zaplavena mořem. Bükkské vrchy jsou také tvořeny vápenatými usazeninami z této doby. Naberte nový dech a pronajměte si prázdninové domy v Maďarsku ještě dnes! Protože vápenec je dobře rozpustný ve vodě, kopce jsou protkány jeskyněmi. Ubytování Mátra přeje milovníkům speleologie. Zatím bylo prozkoumáno 800 jeskyní o celkové délce více než 35 km. Dvě z nich jsou velmi blízko hotelu Palota v Lillafüredu, kde se můžete zregenerovat v místních barech a hospůdkách. Jeskyně Szent István se pyšní stalaktity a stalagmity, zatímco ve 40 000 let staré jeskyni Anna (nazývané také Petőfiho jeskyně) se nalézají zkamenělé listy, větve a dokonce i celé stromy zachované v původním tvaru vysráženým vápencem. Náhorní plošina Bükk je poseta závrty a propady a obklopena hřebeny: všechny byly viditelně vytvořeny erozí. Rekreační a prázdninové domy, chalupy a apartmány Mátra stojí za to.

Nejpopulárnější místa během ubytování v Mátře

Galyatető, Mátraháza, Parád - jsou mimo chráněné území. Půjdete-li po národní Modré stezce nahoru na Kékes, přejdete nádherné balvanové pole pod vrcholem Sombokoru. Buky na svahu jsou staré jedno a půl století. Není zakázáno jen kácení stromů, ale i sběr hub a žaludů. Rekreační domy v Maďarsku jsou pro vás cestou do ráje! Ze stezky můžete vidět předhoří Sor-kő (Řada skal), vzdálených od sebe po 50 - 100 metrech a skloněných nad propastí. Nedoporučuje se opouštět stezky. 23 vzácných a cenných druhů rostlin přežívá ve chráněném území, včetně růže alpské, která vyvrací tvrzení, že “není růže bez trní”. Fauna je také velmi bohatá: v chráněné oblasti bylo pozorováno 120 chráněných a 4 přísně chráněné druhy.