search

Ubytování Körös-Maros

Ubytování Körös-Maros a jeho lákadla

Fauna a flora v údolí Körös jsou stále převážně stejné, jako byly před regulací řeky. Ubytování Körös-Maros zaujme nejen milovníky přírodních krás. Lesy jsou mnohdy tak prorostlé vínem a chmelem, že jsou těžko průchodné a je téměř nemožné přiblížit se ke břehu řeky. Záplavová jezera jsou pokryta lekníny bílými a kotvicí plovoucí. Získejte parádní ubytování v Maďarsku za přátelské ceny a odpočívejte jako celebrity! 

Ubytování Körös-Maros

Ubytování Körös-Maros, pozvánka do krásné přírody

Na tomto úzkém pruhu země, který patří k nejhezčí přírodě v Maďarsku, a na hladině mrtvých ramen hnízdí nespočetní ptáci. Někteří z nich jsou přísně chráněni, jako například chřástal polní a čáp černý. Nejkrásnější a nejcennější částí údolí Körös je Aranyos, kde les připomíná tropický deštný prales. Údolí Maros je také částí národního parku od hranice až po les Makó-Landor. V tomto lese se vyskytuje 18 druhů plžů, včetně takových vzácností, jako je Helicigona banatica a Hygromia kovacsi. Záplavová oblast je poseta mohylami, z nichž jedna byla narušena a v její písčité stěně dnes hnízdí vlhy pestré. Nejcennější a pravděpodobně nejkrásnější část leží v bezprostřední blízkosti Makó, kde koberec kvetoucích plaménků celolistých sahá od hráze až po hladinu řeky.

Dejte si zmrzlinu a večer se k sobě přitulte v rekreačních a prázdninových domech, chatách i apartmánech v Körös-Maros. Bohaté vodní stanoviště Kardoskút Fehértó (White Lake) a Sárrét Kis (malé bahno-Au) jsou nezbytné pro mnoho stěhovavých ptáků. Přicházejí sem kvůli klidu a odpočinku. Národní park byl vytvořen s cílem poskytnout ideální prostředí pro ptáky. Fauna je zde, asi 200 km od Budapešti, zastoupena poměrně vzácným typem motýlů a můr. Flora se se svou různorodostí a nápaditostí rozhodně nedrží zpět. Nesmíme opomenout Transylvanian Adonis a šalvěj přikyvoval, které patří mezi nejvíce ohrožené druhy rostlin v Maďarsku.

Tipy na výlety z ubytování Körös-Maros

Návštěvnická centra v Réhely Svarvas a muzeích jsou malé, ale dokonale informováné. Jsou i trasy, které se tolerují bez přiděleného průvodce, jako je například trasa Kígyós. Do 5 km se vám ukážou čtyři stanice hlavníh živočišných a rostlinných druhů. Prázdninové domy v Maďarsku jsou přizpůsobeny potřebám turistů. Stezka Magor-Puszta ukáže kulturní a historický hodnoty. Halásztelek nabídne informační tabule a 3 km rostlin, živočichů a kulturních dějin jižních nížin. Cyklisté se mohou vydat na 20 km dlouhou tour Gavonás Szilasok a 17 km dlouhé Atyaszeg Csordajárás-Dévaványa.