search

Dovolená v Pécs

Úchvatná oblast okolo města Pécs

Nedotčené lesy, širé roviny a zasněná údolí uprostřed mírných kopců charakterizují tento pruh země jižně od Balatonu, mezi Dunajem a jižní hraniční řekou Drávou, která dříve tvořila jih římské provincie Pannonia, dnes je střediskem cestovního ruchu známým jako Jižní Zadunají = jižní Transdanubie. Příjemné podnebí a čistý vzduch nabízí mnoho z půvabů přírody a památné historie. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se na dovolenou v Maďarsku.

Zajímavosti z oblasti Pécs 

Vyzdvihnout jedno nebo druhé místo je obtížné, protože oblast je prošpikována jak přírodními, tak i kulturními zajímavostmi. Města jako Káposvár, kde lze obdivovat kulturní odkaz, Buszák, které je na prvním místě v lidovém úmění, Zalakaros, kde se dá oddat lázeňským procedůrám nebo pohoří Mesczek kde hraje prim příroda a hrad Pécsvárad, to je jen zlomek toho jaké zajímavosti tento kraj přináší. V rekreačních chatách v Maďarsku se skvěle pobavíte.

Výlet do Pécs

Návštěva této oblasti bude jistě gradovat v Pécs. Toto místo úkáže architektonické skvosty a starověké styly od keltů až po komunistickou éru. Takže románská katedrála, středověké náměstí, mešity zanechané po turecké okupaci, barokní domy a paláce jsou k vidění pouze v Pécs. Rekreační domy v Maďarsku jsou pro vás cestou do ráje! K vidění jsou také římské hrobky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Katedrála Pécs je jedním z nejstarších kostelů v zemi a je vyzdoben komplikovanými mozaikami.

Vodní ráj

Nabídka prázdninového střediska v údolí Orfű patří vodní mlýn z 19. století včetně bytu mlynáře, tažného a olejového mlýna. Prázdninové domy v Maďarsku jsou přizpůsobeny potřebám turistů. Vodní ráj tvoří čtyři umělá jezera: Orfű (vhodné pro koupání a rybaření), Pécsi (pláž, vodní sporty, rybaření), Hermann Ottó (hájemství ryb) a Kovácsszénájai (chov ryb). Pěší turisté, cyklisté a jezdci na koních mohou podnikat výlety po pobřeží.