Dovolená v Maďarsku

Maďarsko má na svou rozlohu pozoruhodné bohatství přírody. Všechny chráněné oblasti a národní parky se dohromady rozprostírají na celkové ploše přes pětseDovolená v Maďarskut tisíc hektarů, což odpovídá zhruba největším národním parkům světa. V Maďarsku najdete deset národních parků s nesčetnými jezery, mírnými kopci a temperamentními řekami, hustě zarostlými zelenými vrchy a širokými rovinami. V nedotčené přírodě s jejím bohatstvím je velké množství naučných a dobře značených turistických stezek, které Vás povedou touto unikátní krajinou.

Milovníci turistiky, nadšení cyklisté a všichni milovníci přírody zde najdou ideální podmínky. Objevte neuvěřitelné výhledy a panoramata během pobytu v rekreačním domě v Maďarsku.

Přírodní krásy Maďarska

I když je Maďarsko vnitrozemským státem bez přístupu k moři, je díky svým přírodním památkám neodolatelným místem pro strávení rodinné dovolené. Leží ve střední Evropě ohraničeno 7 státy. Obdivovat můžete mnohé chráněné oblasti, národní parky, kotliny, lesy, jezera, vodní toky i faunu a floru nacházející se nedaleko příjemného ubytování v Maďarsku. Díky přehledným pěším i cyklostezkám se nikdy neztratíte.

Panonská pánev, ve které tato republika leží, má na svědomí rovinatý a jen mírně zvlněný ráz země. Jihozápadní část patří pahorkatinám obehnána Zadunajským středohořím. Nejznámější turistickou atrakcí je Bakoňský les – vápencová oblast s čedičovými skálami. Pozoruhodnosti najdete i v pohoří Vértes, Pilišských a Budínských Vrších. Jednou z mála hornatých oblastí jsou Vnitřní Západní Karpaty. Nejvyšší vrch, Kékes, se nachází v pohoří Mátra.

Pohostinnost v rekreačních domech

Ve známém národním parku Hortobágy, mezi Tisou a Debrecínem, se nachází maďarská puszta. Tato biosférická rezervace je oceněna UNESCEM. Poblíž najdete záchrannou stanici pro ptactvo. Velká uherská nížina se skládá s jezerních a mořských usazenin, protéká zde Tisa a daří se zemědělství. Srdcem Malé uherské nížiny je mohutný Dunaj. Zde se do největší řeky Dunaj vlévají přítoky Váh, Nitra, Litava a Hron. Jihovýchod Maďarska je proslulý Tokajskými vrchy, vinařskou lokalitou, kde se nachází Aggtelecký kras, obrovská jeskyně Evropy. Neziderské jezero, nevhodné ke koupání, ale ideální pro pozorování ptactva a cykloturistiku, je skutečným klenotem. Oblíbeným výletním cílem je i Bukový národní park u Miskolce, Malokumánský národní park ukrývající pohyblivé pískovce a Bugackou pustu ukazující dávný pastevecký způsob života. Unikátem je i poloostrov Tihany s lidovými památkami a jeskyněmi a termálními prameny. Dovolená v Maďarsku je skvělým tipem pro rodin s dětmy.

Dovolená, co má styl, s apartmány Maďarska

Magnetem pro turisty je bezpochyby Balaton neboli bažina. Toto jezero najdete v župě Somogy. Celé povodí se chlubí rozlohou 5180 kilometrů čtverečných. Dost místa pro rekreanty, vodní ptáky, ryby a rostliny. Výjimečné termální a minerální prameny, lov ryb i vodní doprava přispívají k výrazné popularitě. Jachtig, sportovní rybolov a koupání jsou hlavními lákadly. V této republice najdete desítky termálních i léčivých pramenů využívající se v podobě bazénů, koupelí a masáží. Wellness pobyt v apartmánech v Maďarsku osvěží vaše smysly. Miskolc anebo Bogács se postarají o bohatý odpočinek. Pěkný výlet a kapku dobrodružství zažijete v Rámu – Szakadék, roklině u Šturova. Pestrost rekreace pocítíte u jezera Velence. Malý Dunaj protékající městem Ostřihom se řasí mezi zajímavé turistické cíle.

Země léčivých vod

Pokud byste se chtěli podívat do podzemí Maďarska, asi byste našli celé moře léčivé vody. Nikde jinde, zdá se, není více termálních pramenů a léčivých lázní než v Maďarsku. Odkrylo se již více než 1.300 pramenů, jen v Budapešti je jich 80. Je tu celá řada lázní, krytých a nekrytých bazénů, které jsou zásobovány blahodárnou vodou. Léčivá voda má různé vlastnosti, a proto se používá v nejrůznějších oblastech: při léčbě revmatických onemocnění, při kožních problémech, onemocnění trávicího traktu, nervové soustavy aj. Nebo jen jako prevence. Vždyť nemusíte být nemocní, abyste si mohli užít blahodárnou péči.