Rekreační domy v Maďarsku

Rekreační domy v Maďarsku? Wellness, Balaton, historie i noční rej!

Proč vyrazit na dovolenou do Maďarska?

Snad každý ví, že se tato země pyšní největším jezerem ve střední Evropě, Balatonem, které je populárním rekreačním letoviskem. Nelze opominout paprikové pokrmy, lahodná vína a lázeňská města. Hlavní je Budapešť, přezdívá se jí Paříž Východu. Každoročně ji navštíví tisíce turistů, dalo by se říci, že její obliba roste. Nejvíce si zamilovali výletníci termální prameny. Jen v Budapešti je jich 118! Rodinná dovolená v Maďarsku je příjemná v termálech Bükfürdö. Díky blízkosti je možné naplánovat odpočinek a wellness formou prodlouženého víkendu. Letecky jste na místě coby dup a levně! Apartmány Maďarska se stanou vaším útočištěm nejen po bujarých festivalech a nočním životě. Budapešťský jarní festival je nadupaný koncerty hudby, výstavami i divadelní scénou. Senzací je samozřejmě pohoda u Balatonu. Jezero je mělké s mírným vstupem a v létě dosahuje teplota vody až 28 stupňů Celsia. Koupání, jízda na vodních lyžích a šlapadlech, surfování a rybaření se zalíbí všem generacím.

Co vidět a dělat na dovolené v Maďarsku?

Pro všechny, co rádi nakupují, je tato země jako stvořená. Ať už si pořídíte ručně malovaný porcelán, kulinářské dobroty i bílé výšivky a křišťál, budete spokojeni. Romantickou náladu přináší jízda úzkorozchodnou železnicí srdci lesů. Lesní trať v Mesztegnyö je naprosto jedinečná. Podívejte se k památkám UNESCO, jako je přírodní oblast Aggtelek na severu státu s tisíci jeskyněmi. Prohlídka jeskyně Béke trvá neuvěřitelných pět hodin, zato v Baradly to zvládnou i malé děti a senioři. Travnatá step Evropy, Hortobágy, je domovinou jeřábů, kachen, divokých hus. Královstvím ptactva je Neziderské jezero. Hřbitov z raného křesťanství v Pésci, klášter Pannonhalma jsou zástupci bouřlivé historie. Dovolená v Maďarsku je nejlepší v Budapešti, kde spatříte památky rozličných epoch a oceníte útulné letní domy Maďarska. Relaxace čeká v tureckých lázních Rudas na úpatí návrší Gellért. Za zmínku stojí budova parlamentu tyčící se na břehu Dunaje a Rybářská bašta. Dominantou je Budínský hrad a také most Széchenyi Lanchíd.

Kde jsou poklady na dovolené v Maďarsku?

Drahokamy této země prozkoumáte nejlépe od května do září. Užijete si poznání přírody a historie stejně jako koupání a vodní sporty v Balatonu. Právě tam okusíte i zábavu na bobové dráze a adrenalin v lanovém centru. V termálních lázních, Szézenyi, Gellért, Hévíz, Bük či Harkány si dopřejete pravou chuť luxusní relaxace. Zimní dovolená v Maďarsku se odehrává v Mátraszentinstván či Kékestetö a asi 100 kilometrů severně od hlavního města. Na své si přijdou i cyklisté, zejména na stezce kolem Balatonu. Noční život je naprosto dokonalý, a to v historické židovské čtvrti poblíž ulice Kazinczy. Rekreační domy Maďarska osloví díky blízkosti starobylých měst Visegrád a Esztergom. V Sárospataku působil Jan Ámos Komenský a má tu pomník. Zemplínské vrchy upoutají množstvím zřícenin a vinařskou lokalitou Eger. Vinařství má tradici na 30 milionů let, proto ochutnejte červená vína z Pécs i bílé odrůdy z Balatonu.

Rekreační domy Maďarsko, nejen ubytování Balaton a Budapešť

Dovolená Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, většina lidí si představí maďarský guláš, tokajská vína, úžasné tvrdé salámy a klobásy, ale také známá jezera, historické hlavní město, závody formule 1 a termální lázně. Rozhodně ale nemůžeme opomenout pohostinné lidi, překrásnou přírodu a spoustu zábavy a atrakcí, které tato nádherná země nabízí. Dovolená v Maďarsku? To je něco, co si nemůžete nechat ujít.

Rekreační domy a apartmány v Maďarsku

Rekreační domy, byty a apartmány Maďarsko

Nejnavštěvovanějším místem Maďarska je samozřejmě Budapešť, ale nejoblíbenější letní dovolenkovou destinací zůstává stále jezero Balaton, česky často nazývané jako Blatenské jezero. A proč je tak oblíbené? Nacházejí se tu překrásné travnaté a i písečné pláže vhodné především pro rodiny s dětmi a seniory. Ale bavit se sem jezdí i mnoho mladých lidí. Rekreační domy u Balatonu Vás jistě okouzlí.

Rekreační domy a apartmány v Maďarsku

Apartmán v Maďarsku

O Balatonu se traduje, že jsou tu ty nejlepší letní párty v Evropě. Říkáte si, že pojedete raději k moři a že Vám jezero nemá co nabídnout? Ale kdeže, dovolená Balaton se stává stále oblíbenější. Důvodem může být i to, že se zde nemusíte koupat pouze v jezeře, ale najdete zde i termální koupaliště a termální lázně.

Objednejte si ubytování Balaton v rekreačním domě či bytě společnosti NOVASOL a mějte veškeré tyto atrakce přímo na dosah. Vyberte si své levné, ale přesto krásné ubytování Siófok, Balatonlelle, Fonyód, Ballatonfüred, Zamárdi, Keszthely nebo Héviz. Pokud rádi pozorujete přírodu a jste milovníky klidu, doporučejeme Vám ubytování na Kis - Balatonu. Jedná se o přírodní rezervaci, kde jsou rákosy a mnoho vzácných druhů ptáků, k vidění jsou zde kormoráni i volavky. Prohlédněte si naše chaty v Maďarsku.

Rekreační domy a apartmány v Maďarsku

Rekreační byty v Maďarsku

A navíc to je odtud blízko i do lázeňského města Zalakaros, kde si můžete plně vychutnat veškeré procedury a odpočinout si. Pokud byste jeli rádi k jinému jezeru, určitě doporučujeme zvážit ubytování u jezera Velence. Jedná se taktéž o velmi překrásný resort, nicméně není tak často navštěvovaný, a proto zde pravděpodobně najdete i mnohem více klidu a ticha vedoucích ke kvalitnímu odpočinku.

Rekreační domy a apartmány v Maďarsku

Líbit se zde bude i dětem, protože pláže jsou pro ně opět velmi vhodné a vstup do vody je taktéž pozvolný. V Maďarsku všeobecně nejsou nikterak hluboká jezera.

Dovolená v Budapešti

Nejpopulárnějším místem pro trávení dovolené a volného času je bezpochyb Budapešť. Nechcete zde trávit celý týden? Nevadí, udělejte si tzv. CITY apartmány v Budapešti a poznejte místní památky, tržnice, restaurace, obchody a kulturu. Pokud se však přesto rozhodnete strávit zde týden, určitě nebudete litovat. Můžete podniknout i výlety do okolí. Ubytování Budapešť má totiž obrovskou výhodu, na všechny zajímavé atrakce je to kousek.

Jeďte se třeba podívat na závody F1 na okruh Hungaroring nebo si udělejte výlet do Esztergomu (Ostřihom), kde najdete překrásnou místní Baziliku nebo se vydejte například rybařit do Ohybu Dunaje. V Budapešti najdete taktéž termální lázně a koupaliště a bazény, nachází se jich zde několik, takže bude těžké si vybrat, ale přesto se Vám zalíbí všechny, které stihnete navštívit. Ať už vlakem, autem, letadlem, autobusem, na kole či na motorce, určitě Vás Maďarsko učaruje a prožijete zde atraktivní dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat a doporučovat ji svým přátelům a známým.

Rekreační domy a apartmány v Maďarsku

Budapešť s lázněmi Gellért, jeskyně v Aggtelek, koupání a vodní sporty v Balatonu, příroda kolem Neziderského jezera, cyklostezky, nakupování, lázeňství a komfort apartmánů Maďarska NOVASOL!