search

Ubytování v Tata

Ubytování Tata

Vertes a Tata, nízké pohoří a úrodné kotliny - to je ubytování v Tata. Vertes je oblast, která je historicky, kulturně a hospodářsky významná. Nachází se tu i jeskyně, ve které byly nalezeny stopy pravěkého koně z doby asi před 10 miliony lety a 50.000 let staré lidské kosti. Rezervujte si ubytování v Maďarsku právě teď a těšte se na slevy! Vertes je chráněná krajinná oblast s romantickou zříceninu hradu na skalnatém kopci a mnoha malebnými údolími. Nejkrásnější rostliny rostou v Údolí Fáni, na louce Irtás se daří stepním travinám a červená země bauxitového dolu Gánter působí jako měsíční krajina. Z některých skalních útvarů vystupují zříceniny. Tříkilometrová geologicko-botanická naučná stezka vede přes horu Haraszt do údolí Kőlik. Ve Vérteskozma naleznou fotografové malebná selská stavení.

Ubytování v Tata

Ubytování v Tata u Öreg-tó čili u starého jezera

Öre-tó (Staré jezero) napájené z potoka Által, je jezero, které se používalo už ve středověku k chovu ryb. Jezero bylo vyhlášeno přírodní rezervací, a je možnost si ho prohlédnout jako cyklista. Během letních měsíců trajekt zaveze návštěvníky od mola u přední části hradu až na protější břeh města. Kolem jezera vede tichá elektrická úzkorozchodná železnice. Na jezeře je k dosažení mnoho různých vodních sportů a výletů. Díky rekreačním domům v Maďarsku budete nablízku klidu, soukromí, zábavě a pohodlí.

Ubytování Tata a maďarské přírodní i historické bohatství města Vertés

Ve středověku bylo město Tata, tzv. město Vody, kvůli mnoha jezerům a pramenům, oblíbené letovisko královské rodiny. Nachází se totiž docela blízko maďarské metropole Budapešti. Na břehu jezera Öreg stojí vznešený zámek (gotika, renesance), v jehož místnostech se nachází Muzeum Domokos-Kuny s velmi bohatou archeologickou, přírodovědnou, numismatickou a folklórní sbírkou, s nálezy z doby římské a ze středověku a dokumenty o historii města. Původně byl na přelomu 15. století, postavený jako lovecký zámeček. 

Chráněná přírodní oblast i Geologické muzeum (vrch Kalvárie) zahrnuje otevřený kamenolom, který obsahuje různobarevné staré mušle a šneky z mezozoika; na jednom z těchto míst dobýval pračlověk pazourek. V dolní části parku nás muzeum pod širým nebem seznamuje s nerosty vyskytujícími se v Maďarsku v současnosti. Z městských mlýnů se jich dochovalo pouze pět. V Nepomucénském mlýně v ulici Alkotmány 1 představuje Muzeum německé národnosti minulou i současnou kulturu této etnické menšiny v Maďarsku.