Termální prameny v Maďarsku

Západní Podunají – naleziště termálních pramenů

Je až k nevíře, že tento malý kousek země patří k turisticky oblíbeným. Dovolená v západním Maďarsku, které zabírá 10. 636 kilometrů čtverečných, vytváří pohodovou atmosféru v aqvaparcích, léčebných lázních i v přírodě. Je složeno ze tří žup, Zala, Györ-Sopron a Vas. Termální skvosty najdete na každém kroku. Léčivé prameny jsou úchvatné a byl by hřích jejich vzácných účinků nevyužít, stejně jako pohodlí rekreačních domů.

Na četnost léčivých vod si tedy nemusíte ztěžovat. Lázně nabízejí perfektní služby, většina z nich je po modernizaci. Proslulost lázeňství nejvíce přitahuje Sarvárem, který prošel velkolepou rekonstrukcí. Spojení masáží, aguaparků, wellness programů, zážitků, sportu i relaxace, uspokojí děti i dospělé. Ochutnejte sílu pramenů vycházejících z hloubky několika set metrů.

Dovolená v apartmánech vám prospěje

Lázně ve vesničce Kehidakustány nabízejí vodní radovánky, obrovskou skluzavku, léčebné bazény a atrakce pro nejmenší děti. Ve zdejších bazénech si zaplavete a naberete nové síly. O noční život se postarají bary a diskotéky. Ochutnat musíte i silná vína z historicky proslulých vinařských oblastí a odpočívat v rytmu cikánských melodií u gastronomického zážitku.

Mezi významná města západního Maďarska patří Györ, Sopron, Esztergom, Pésc či Veszprém. Zadunají se chlubí třemi památkami zapsanými ve světovém dědictví UNESCO. Opatství Pannonhalma, starokřesťanské krypty v Pécsi a jezero Fertö. Sopron uchvacuje středověkými, gotickými a raně barokními pamětihodnostmi, nejcennější je Dům Fabriciů. Leží na rakouských hranicích. Najdete zde i národní park FertöHanság.

Uvolněte se v rekreačních domech Maďarska

Pokud cestujete kolem Veszprému, navštivte jeho barokní věž Tüztorony a gotickou kapli Gizelly. V Pécsi můžete obdivovat vykopávky z 5. století, hrobku, kryptu, křesťanské fresky a mausoleum. Jezero Fertö, část Národního parku Fertö-Hanság a biosférická rezervace, má svůj mezinárodní význam.

Zadunají je v prvé řadě proslulé wellness rekreacemi a pestrou škálou ubytování v Maďarsku. Ať už zvolíte dovolenou v oblasti Hanságu, prohlídku zámků u Neziderského jezera, přírodu národního parku Írottkö, kulturu města Szombathely anebo klid a lidovou architekturu v Örségu, nikdy se nebudete nudit.