search

Dovolená v Bavorsku

Rekreační domy a ubytování v Německu

Dovolená v rekreačních domech v Německu slibuje bílo-modrou oblohu a křisťálově čistá jezera, středověká města a živé metropole. Největší les ve Střední Evropě, Bavorský les, nabízí se svými cca. 6000 km² spoustu místa pro četné aktivity a odpočinek v bezprostřední blízkosti Vašeho ubytování. Bavorsko se dělí na Franky, Východní Bavorsko, Horní Bavorsko a Bavorské Švábsko (Allgäu).

Franky

O regionu Franky psal již spisovatel-cestovatel Karl Immermann v 19.století, že je „kouzelnou skříní s novými a novými šuplíky“. A skutečně - Franky mají co nabídnout: Na ploše velké 14.000 km² se nachází 9 přírodních parků, které dobře zapadají do rozmanité krajiny středohoří. V každém ročním období nabízejí možnosti pro aktivní volný čas v přírodě: cyklotúru po stezce Karpfenradweg, pěší túru po stezce věnované Keltům, výlet do Francké vinné oblasti. Pozoruhodná jsou četná malebná města jako Norimberk, známý díky Vánočním trhům Christkindlmarkt i lahodným perníkům, Bayreuth se svými hudebními slavnostmi, univerzitní město Würzburg nebo středověké městečko Rothenburg o.d.Tauber. Ubytování v Německu je zárukou skvělé zábavy.

Východní Bavorsko

Bavorský les je srdcem východního Bavorska, ale i příroda v okolí splní všechna přání. Těžko najdete jiné místo, kde je vzduch tak čistý, voda tak průzračná a příroda tak nedotčená. Užijte si ubytování v Německu v poklidu a bez komplikací. Kromě nádherné krajiny jsou tu nesčetná města plná života, která stojí za návštěvu. V nich je všudypřítomná i historie. Řezno a Passau jsou snad nejznámějšími městy.

Horní Bavorsko

Zde bije srdce Bavorska: Hlavní město spolkové země Mnichov leží uprostřed regionu a láká návštěvníky z celého světa nejen během říjnových pivních slavností Oktoberfest. Kdo chce uniknout velkoměstu, najde v Bavorsku půvabnou krajinu a velkou škálu příležitostí pohybovat se na čerstvém vzduchu. Výlety k jezerům Starnberger See, Chiemsee či Ammersee jsou jen jedny z možností. Kdo chce zdolat výšky, na toho čekají tu odpovídající výzvy. Cílem nemusí být ihned nejvyšší hory Zugspitze nebo Watzmann. Tomu, kdo je zdolal, se otevře nepopsatelný výhled. Užijte si ubytování v Německu se vším všudy.

Allgäusko, bavorské Švábsko

Dovolená v rekreačních domech v Bavorsku

Na jihovýchodě Bavorska se nacházejí regiony Bavorské Švábsko a Allgäu. Regionem Bavorské Švábsko protéká řeka Dunaj, na jejíž břežích často najdete nádherné staré zámky a kláštery. Kdo upřednostňuje města, pro toho jsou Augsburg a Ulm vhodnými destinacemi. Návštěva legendárního loutkového divadla Puppenkiste v Augsburgu je zážitkem nejen pro děti. V Allgäu příroda snad překonala sama sebe. Zdejší Alpy okouzlují svou jedinečností. I zde si každý přijde na své. V popředí je samozřejmě horolezectví. Allgäu je region, který je známý zimními sporty, léto ovšem nabízí nejlepší podmínky pro turistiku, horolezectví a další aktivity v přírodě. Rekreační dům nebo apartmán v Německu je vždy ideálním východiskem pro Vaši dovolenou.