search

Pronájem chaty v Allgäu

Allgäu – rodinná dovolená v německých Alpách

Proč jsou chaty Allgäu právě pro vás?

Ne všichni prahnou po relaxaci u moře a vyhledávají sportovní zážitky, kulturní památky a přírodní šperky. Pokud patříte k turistům, kteří mají takováto kritéria, zalíbí se vám chalupy v Allgäu od NOVASOL. Oblast je rozprostírá na jih od bavorského Švábska a východního Baden-Württemberska. Sousedí s Rakouskem a dělí se hned do několika lokalit. Oberallgäu, Unterallgäu a Ostallgäu v bavorském Švábsku a Westallgäu v Horním Švábsku a Bavorsku. Panenská příroda, dech beroucí krajina vonící alpskou přírodou, která je jako stvořená pro léčebné a relaxační pobyty, zimní i letní dovolenou v Německu, vám vezme slova z úst. Východně se tyčí monumentální pohádkový zámek Neuschwanstein. Milovníci dobrého jídla si pochutnají na svěžích pokrmech a mléčných výrobcích.

Kam za památkami na dovolené v Allgäu?

Na dovolené v Německu si potěšíte nádhernými šperky architektury, které spadají do nejrůznějších dějin státu. Rozhodně poutají císařská města, pozůstatky opevnění, romantické ulice, fontány, paláce, hrady, zámky, kostely a středověká tržiště. Chaty Allgäu se nacházejí v bezprostřední blízkosti nejzajímavějších momentů, proto si nenechte ujít komfortní ubytování od NOVASOL! Ať už jste milovníky renesance, gotiky či baroka, přijdete si na své. Vydejte se za památkami, sportem a odpočinkem do Marktoberdorf, Kaufbeuren anebo Memmingen, kde spatříte okouzlující štíty, fasády a věže a brány. Středověký tep krajiny vás nemine ani v Kempten, protože vaše oči spatří architekturu starou 2000 let. Italská historie bude rázem jako na dlani. Obranné zdi, věže a městské domy se vám otevřou v Isny a Leutkirch vás vládne venkovskou atmosférou.

Dovolená Německo a perly architektury?

Mezi zvlněnými kopci na vás vykouknou věže a brány Mindelheim. Krajina jako malovaná vyzývající k pěší turisty se před vámi objeví kolem Lindenbergu. Romantická zákoutí s fontánkami a klidnými zákoutími vás ohromí ve Wangen. Füssen vás ovládne svou mozaikovou kompozicí a panoramatickými výhledy na idylickou krajinu. Drahokamem dovolené v Allgäu je pohádkový zámek Neuschwanstein, po jehož vzoru byl vystavěn hrad Šípkové Růženky v Disneylandu. Je zajímavé, že byl inspirací také pro operní tvorbu Richarda Wagnera. Pokud máte zájem vidět tento klenot na vlastní oči, rezervujte si rekreační domy Německa od NOVASOL, jen tak se vám dostane tohoto nezapomenutelného zážitku.

Kde jsou hrady a zámky na dovolené v Allgäu?

Oblast je poseta zámky a hrady. Eisenberg a Hohenfreyber, dvě zříceniny s výškou 1050 a 1040 metrů, malebný Kronburg, zámek Zeil, bavorská hudební akademie v Marktoberdorf a Mindelburg vás mile pohladí na duši. Pastvou pro oči jsou zřícenina hradu Falkenstein, divukrásný Hohenschwangau a zřícenina hradu Sulzberg. Zimní dovolená v Allgäu je na vysoké úrovni. Sjezdové a běžecké lyžování, snowboarding, bruslení i adrenalinové jízdy na bobové dráze patří k jasným favoritům. Horské chaty Německa od NOVASOL  osloví svým moderním vybavením, útulností, krbem a panoramatickými výhledy na Alpy. Wellness služby, horolezectví, pěší turistika, koupání, vodní sporty a prohlídky cenných šperků architektury zajistí prima zábavu i poznání.