Zábava a zajímavá místa v Německu

Během rodinné dovolené si každý chce přijít na své. V destinacích NOVASOL nabízíme celou řadu zajímavých míst a akcí. Představujeme Vám největší z nich, abyste mohli dobře naplánovat svou dovolenou v Německu od samého začátku.

Franky

Objevte kouzelnou krajinu na kole. Četné cyklistické stezky v tomto regionu - jako stezka spojující Mohan s Rýnem, stezka po údolí Altmühl, podél řek Regnitz či Tauber jsou přímo ideální pro výlety. Co si od ubytování v Německu přát víc? Četné přírodní parky zvou na dlouhé túry v nádherné přírodě. Stezky s turistickým značením najdete např. v přírodním parku Altmühltal, v oblasti Bayerische Rhön, v pohoří Fichtelgebirge, Franckém lese, ve Franckém Švýcarsku – Veldensteiner Forst, v Hassberge, ve Spessartu, Steigerwaldu, podél horské cesty Odenwald nebo také kolem Frankenhöhe. Akce KulTour Pfad Franken přináší každoročně kulturu do tohoto regionu a nabízí rozmanitý program pro všechny. Limes v regionu Franky – vydejte se po stopách Římanů a budete svědkem historie. Na mnoho místech stále můžete videt pozůstatky tohoto starého opevnění.

Východní Bavorsko

Objevte Bavorský les pohodlně díky permanentce Bayernwald-Ticket, která Vám umožní jízdy autobusy a vlakem Waldbahn. Zakoupíte ji na stanicích Waldbahn nebo na nádražích v okolí. Dovolená v Německu je nezapomenutelným zážitkem. Odpočiňte si v termálních lázních Dolního Bavorska Bad Abbach, Bad Birnbach, Bad Füssing, Bad Gögging a Bad Griesbach Vychutnejte si nádhernou atmosféru východobavorských měst jako Amberg, Deggendorf, Landshut, Neumarkt i.d.OPF., Passau, Řezno, Straubingen či Weiden i.d.OPF. Walhalla u Donaustaufu: tvrz, vybudovaná bavorským králem Ludvíkem I., určitě stojí za návštěvu. Proč se nevydáte po stopách skla, lépe řečeno po Skelné stezce - na třech cestách kultury stolování ve Východním Bavorsku a okolí se dozvíte mnoho zajímavého o sklářských řemeslech. Plná historie je Cesta císařů a králů – cesta od Mohana k Dunaji.

Horní Bavorsko

Zábavní pohádkový park v údolí řeky Isar – pohádky a atrakce a celá řada překvapení pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Zámek Neuburg na Dunaji - renesanční zámek z 16. století Vás určitě okouzlí.

Anglická zahrada v Mnichově je světoznámá a zve k odpočinku uprostřed velkoměsta. Rekreační byty v Německu Vás jistě okouzlí.

Naučná alpská stezka u Rauschbergu – přírodě zde můžete být hodně nablízku. Názorné desky s informacemi podél této stezky vysvětlují přírodu.

Nesčetná jezera regionu jako Chiemsee nebo Tegernsee slibují legraci.

Hlavní město spolkové země nabízí v každém ročním období bohatý kulturní program plný zážitků.

...a když počasí zklame, můžete využít mnoho vodních parků jako termální lázně na Dunaji Wonnemar v Ingolstadtu nebo bazén s umělými vlnami na úpatí Alp ve městě Oberammergau.

Bavorské Švábsko

  • LEGOLAND® Deutschland v Günzburgu je atrakcí pro děti. Můžete tam trávit celý den.
  • Muzeum Rieskrater - speciální geologické muzeum v Nördlingenu, nabízí nové poznatky o geologii tohoto regionu.
  • Mozartův dům v Augsburgu – rodný dům otce Wolfganga Amadéa Mozarta přitahuje návštěvníky z celého světa.
  • Chrám Apollo Grannus v Lauingenu (Donau) Faimingenu je jedna z významných římských svatyní severně od Alp.
  • Zámek Harburg je jeden z největších hradů v jižním Německu.
  • Fuggerei - nejstarší sociální sídliště ve světě s 52 domy a 147 byty pochází z 16. století.
  • Historické městské divadlo Weißenhorn - nejmenší divadlo Bavorska z roku 1876
  • Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu.

Allgäu

Během jízdy některou z nesčetných horských železnic se Vám nabízí nádherný výhled na fantastickou krajinu hor. Objevte živá města regionu Allgäu. Město klobouků Lindenberg, měšťanské město Kempten, středověké město Issny stojí určitě za návštěvu. Nenechte si ovšem ujít ani Füssen, Memmingen, Wangen a Kaufbeyren. Poutní kostel Zbičovaného Vykupitele je světové kulturní dědictví UNESCO. Zámek Neuschwanstein je světoznámý a každý by sem měl alespoň jednou zavítat. Rodinná dovolená v Německu je přímo nabitá skvělými zážitky. Ludvík² - muzikál inscenován v divadle Neuschwanstein ve Füssenu před malebnou původní kulisou Allgäuských Alp a zámku Neuschwanstein Vás vrátí do dob bavorského pohádkového krále.