search

Pronájem domů a chaty v Franken

Franky – romantická dovolená v Německu

Čím vás okouzlí dovolená v Německu?

Turisté zajímající se o dech beroucí pamětihodnosti a skvosty přírody přijdou na chuť ubytování Franky. Tato historicky a jazykově zajímavá lokalita ležící v Bavorsku uchvátí výletníky všech věkových generací a útulných rekreačních domů. Oblast se rozléhá v povodí řeky Mohanu a v dřívějších dobách také Rýna. Území se dělí na Dolní, Horní a Střední Franky. Kroky návštěvníků vedou do velkolepých měst, Norimberk a Würzburg. Překvapí vás zdejší východofrancké dialekty němčiny. V dávných časech byla tato část země obývána germánskými kmeny Franků, kteří nedílně patřili k franské říši, odtud název. Dovolená v Německu je historicky zajímavá, samozřejmě počítejte s dosažitelností přírodních i kulturních pozoruhodností.

Co dělat u prázdninových domů Franken?

Franky vás provedou svými krásami jako mávnutím kouzelného proutku. Těšte se na dostupnost historických a sportovních atrakcí. Samozřejmě nechybí aktivity pro nejmenší členy rodiny. Poznejte francká města, gastronomické speciality, pivo, víno, nádherné parky, lesy a zamilujte si vánoční pohodu. V létě se s dětmi vydejte za koupáním, navštivte muzea v přírodě, zábavní parky, naučné stezky, jeskyně i sportovní centra. Poblíže apartmánů Franken je Muzeum hraček, které poukazuje na historii hraček, se kterými si hrály děti před dávnými časy. Skvělým tipem je Familienland Franken, království dobrodružství všeho druhu. Během roku si na dovolené v Německu užijete vánoční dílničky, čokoládové mámení, divadelní představení, rybaření, karnevaly a jízdy vláčkem, pobyty v přírodě i pohádkové lesy.

Kam za památkami na dovolené Franky?

Je skvělé, že se v této oblasti nacházejí také památky UNESCO. Patří mezi ně Staré město Bamberku, rezidence ve Würzburgu, opera markraběte v Bayreuthu a Rhaetin Limes. Historické jádro Bamberku nabízí ojedinělý pohled na obraz města, jež se vytvářel více než 1 000 let. Najdete zde asi 2 400 památkově chráněných domů. Markrabská opera v Bayreuthu je výsostnou stavbou s unikátní výzdobou. Barokní dílo patří k nejkrásnějším na světě. Dovolená Franky vás zavede i do Starého města a čtvrti Stadtamhof v Regensburgu a k Würzburské rezidenci, mimořádnému zámku. Chalupy Německa se nacházejí také u Limes, opevněné hranice Římské říše. Cestou necestou se setkáte s pevnostmi, hradbami, strážními věžemi, palisádami. Monument měří 550 kilometrů.

Kam za hrady a zámky u chalup Franken?

Poznávací dovolená v Německu vás uchvátí četností hradů, zámků a zřícenin. Středověké pevnosti, renesanční stavby i luxusní paláce potkáte po celém území. Alte Veste, Altenburg, Starý zámek s muzeem hraček, barokní Burgwinheim, Cadolzburg, Colmberg, majestátný Egloffstein i Alzenau vám vyrazí svou jedinečností dech. Skvostem je Norimberský hrad postavený již v roce 1050. V Norimberku nezapomeňte ochutnat také párečky, perníčky. Koná se zde největší Vánoční trh ve střední Evropě. Ansbach ohromí klášterem z 8. století, gotickým kostelem i vysílací věží vysokou 137 metrů. Letní domy Franken jsou nedaleko lázeňských měst, kde okusíte relaxační a wellness aktivity. Krajina je jako stvořená pro jízdu na kole, pěší turistiku, golf, zimní sporty i koupání v přírodě.