search

Pronájem domů a chaty na Viechtach

Hurá na Viechtach, je to kousek za hranicemi a je tam krásně

Roztomilé, osmitisícové městečko Viechtach se nalézá na česko-rakousko-německém pomezí, jen několik desítek kilometrů od hranic národního parku Šumava. Administrativně spadá do spolkové země Bavorsko a dolnobavorského okresu Regen. Oblastí protéká řeka Dunaj a celé okolí je nesmírně populárním místem pro dovolenou v Německu.

Viechtach totiž leží uprostřed okouzlující krajiny přírodního parku Bayerischen Waldes, nádherné lokality plné hustých smrkových lesů, majestátních kopců, romantických roklin a rekreačních domů v Německu. Pahorkatina je součástí masivu Českého lesa a nejvyšší vrcholky zde šplhají až k 1 500 metrům. Bavorské lesy jsou doslova protkány stovkami kilometrů cyklostezek a turistických tras všech náročností.

Kam na výlety během pobytu v Bavorsku

Využijte ubytování v Německu k zajímavým výletům v okolí Viechtachu. K dispozici je několik okružních cest, například k hrádku Neunussberg, podél přehradní nádrže Höllensteinsee či okolo zříceniny Kollnburg. Asi deset kilometrů daleko leží malé lázně Bad Kotzting a pod 1 132 metrů vysoký Grosser Riedelstein jezdí kabinová lanovka.

 

Turistické atrakce mezi Regensburgem a Salzburgem

Zajistěte si některý našich pohodlných apartmánů v Německu a poznejte historické centrum Řezna, právem zařazené na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Vévodí mu monumentální gotická katedrála svatého Petra z třináctého století. Steinerne Brücke, klenoucí se přes řeku Dunaj, je jedním z nejstarších zachovalých kamenných mostů v Evropě – jeho stavba započala již v roce 1135. Porta praetoria je unikátní římskou památkou z dob císaře Marka Aurelia.

Mezi další pozoruhodné klenoty oblasti se řadí úchvatný Pasov, jehož počátky se rovněž datují do období Římské říše. Daleko to z prázdninového domu v Německu u Viechtachu nebudete mít do bavorské metropole Mnichova, ani do okouzlujícího centra rakouské kultury Salcburku. Podél toku Dunaje narazíte na řadu pohádkových hradů a zámků jako Herzogsschloss či Donaustauf.