search

Dovolená v Berlíně

Rekreační domy a apartmány v Berlíně

Vždy jste toužili poznat krok po kroku hlavní město Německa? Právě teď se vám nabízí unikátní možnost ubytování v Německu. Využijte lákavé nabídky a odhalte tajemnou historii, skvostnou architekturu, výhodné nakupování, sportovní i kulturní vyžití Berlína, druhého největšího města Evropské Unie. Hlavní město Berlín leží na severovýchodě Německa. Protéká jím řeka Spréva a nachází se v něm i jezera, parky, zalesněné plochy a lesní porosty. Cesta z Prahy do Berlína trvá letadlem asi 40 minut a dlouhá je 350 kilometrů. Cesta autem trvá asi 3,5 hodiny. Po městě se pohodlně přepravíte tramvají, metrem, autobusem i železnicí. Jízda kolem, připomínající rikšu si našla v posledních letech svoji oblibu.

Dovolená v Berlíně

Vyzkoušejte luxus apartmánů

Jedno z největších měst Evropy dokáže pobavit ve dne v noci. Můžete navštívit divadla, kabarety, Státní a Komickou operu, ale i Pergamonské a Egypské muzeum. Určitě oceníte proslulou botanickou zahradu, ZOO se známým akváriem, Národní galerii i Berlínský filmový festival, kde se udílí cena Zlatého medvěda. Užijte si ubytování v Německu v poklidu a bez komplikací. V Berlíně se také koná Karneval kultury s milióny účinkujícími. Za zmínku stojí Berlínská filharmonie, Svobodná, Humboldtova a Technická univerzita, oblíbený maratónský běh městem. Nelze opomenout Říšský sněm, Braniborskou bránu, třídu Unter den Linden, zámek Charlottenburg, zbytek Berlínské zdi anebo Fernsehturm.

Dovolená v Berlíně

Pronajměte si báječné ubytování v soukromí Německa

Chrám Berliner Dom, zřícenina kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Alexanderplatz, Postupimské náměstí a Postupim, stojí za prohlídku. V Berlíně najdete i perly architektury spjaté s Židovskou obcí, Nová synagoga, Židovské muzeum a památník. Závan přírody naleznete v parku Tiergarten, kde se koná festival Love Parade. Osvěžte svou dovolenou v rekreačním bytě v Německu procházkou po nočním Berlíně. Ochutnejte currywurst, uzenářskou pochoutku a vše zapijte Berliner Weisse, pro Čecha netradičním pivem. Asi 60 kilometrů jihovýchodně od Berlína leží impozantní zábavní park Tropical Islands. Dostanete se tam vlakem i autobusem. Nonstop otevírací doba přijde jistě vhod.

Magická dovolená Berlín

Město rozpolcené a znovu sjednocené. Město, kde se psaly dějiny. Město muzeí, galerií a výstavních síní. Město neobyčejně bohatého společenského života. Město mixující kulturní vlivy z celého světa. Ještě dlouho by šlo vypočítávat jedinečné vlastnosti Berlína, jedné z nejúchvatnějších metropolí světa. Ideálním způsobem, jak její vzrušující atmosféru poznat, je dovolená v Berlíně, který i s aglomerací zabírá plochu 891 km2 s 6 milióny obyvatel. Má status spolkové země SRN a nachází se na soutoku řek Sprévy a Havoly. Berlín obklopují četné lesy, jezera a také další spolková země Braniborsko. Jeho povrch je rovinatý, ostatně i nejvyšší bod Teufelsberg (115 m n. m.) je umělého původu. Do města je z ČR výtečné dopravní spojení: autem po dálnici A17 do Drážďan a poté po dálnici A13. K dispozici jsou i mezinárodní letiště Flughafen Berlin Schönefeld a Flughafen Berlin Tegel „Otto Lilienthal“. V budoucnu mají být nahrazena letištěm Flughafen Berlin Brandenburg „Willy Brandt“.

Vypravte se za historií během ubytování Berlín

První zmínky o Berlíně se datují k roku 1244, o dvě století později se stal střediskem braniborského markrabí, v roce 1701 metropolí 1701 Pruského království a roku 1871 Německé říše. Za druhé světové války podlehlo zkáze 40 % obytné plochy a 13. srpna 1961 došlo stavbou Berlínské zdi k jeho rozdělení. Pád Berlínské zdi se stal novým začátkem – při ubytování v Berlíně můžete spatřit její zbytky (tzv. East Side Gallery, Potsdamer Platz a Bernauer Strasse) a navštívit muzeum Haus am Checkpoint Charlie.

Rekreační dům Berlín a poznávání památek

K největším berlínským pamětihodnostem patří Říšský sněm (Reichstag), Braniborská brána, bulvár Unter den Linden, zámek Charlottenburg a kostel Berliner Dom. Za vidění stojí i památník obětem holocaustu, synagoga na Oranienburger Strasse či divadlo Friedrichstadt Palast. Z vašeho rekreačního domu v Berlíně se vydejte i do vyhlášené botanické zahrady, do zoo, na vyhlídku z tv věže Fernsehturm a na Postupimském náměstí. Zkuste též Pergamonské muzeum a Nové muzeum s originálem sošky staroegyptská královny Nefertiti.