search

Dovolená u Müggelsee

Prožijte prázdniny u Müggelsee, oázy klidu na okraji Berlína

Dovolená, rekreační domy a ubytování v Německu

Malebné jezero Müggelsee rozprostírá svých téměř 7,5 tisíce čtverečních kilometrů jen necelých dvacet minut jízdy jihovýchodně od německé metropole Berlína. Tato vodní plocha, nesmírně oblíbená pro letní dovolenou v Německu, se geograficky nachází v okrese Treptow-Köpenick, jež je součástí spolkové země Berlín. Jakožto populární resort disponuje okolí Müggelsee plným turistickým vybavením dostatečného komfortu, spoustou možností k zábavě a uměle vybudovanými plážemi písečnými i travnatými. Během ubytování v Německu si zde užijete celou škálu zajímavých vodních sportů od windsurfingu až po plachtění. Ze severu lemuje jezero vrchovina Müggelberge, skýtající četné možnosti k turistice a cyklistice v lůnu nádherné přírody.

Za berlínským pivem i pamětihodnostmi

Největší atrakcí oblasti je určitě Berlín, velkolepé hlavní město Německa. Toto dnešní kosmopolitní centrum s 3,5 milióny obyvatel bylo založeno koncem třináctého století a již od středověku bývalo významným sídlem německé a později pruské šlechty. Turistům nabízí mimo celé řady světoznámých památek také ukázky hypermoderní architektury a mnoho dalších atrakcí. Pořiďte si pěkný rekreační dům v Německu a zavítejte do nejnavštěvovanějších berlínských monumentů. Patří k nim Braniborská brána, původní vstup do města z konce 18. století, pompézní budova Říšského sněmu z roku 1884 či monumentální pruský palác Charlottenburg. Za vidění stojí i kulturní a zábavní centrum Hackesche Höfe, vybudované počátkem minulého století, a úchvatný komplex UNESCEM chráněných budov Museumsinsel.

K tropickému moři do nitra Branibor

Jen několik desítek kilometrů od Müggelsee a našich apartmánů v Německu objevíte Tropical Islands, největší krytý prázdninový komplex v Evropě, v němž si můžete užívat exotickou dovolenou po celý rok. Na jeho téměř 66 000 metrech čtverečních na vás čeká pravý deštný prales, neuvěřitelné množství vodních i suchozemských atrakcí pro děti i dospělé a škála stylových restaurací, barů a animačních zařízení. Prohlédněte si naši nabídku kvalitních a útulných rekreačních bytů v Německu v regionu Müggelsee. Dobře dosažitelná odsud je též biosférická rezervace Spreewald na řece Sprévě, oblíbená díky plavbám na lodičkách, i Muzeum technologie rozhlasového vysílání ve Funkerbergu. Rozhodně si zajeďte také do Postupimi s rokokovým zámkem Sanssouci a místem konání mírové konference Cecilienhof.