Zábava a zajímavá místa v Německu

Na návštěvníky Berlína čeká snad neomezené množství turistických atrakcí. Ať už jde o Říšský sněm, ostrov muzeí, zámek Charlottenburk či Postupimské náměstí - německé hlavní město disponuje nevidaným arsenálem nejrůznějších pamětihodností na světové úrovni. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete. Říšský sněm: Říšský sněm je sídlem Německého spolkového sněmu a díky své skleněné kopuli je i nejoblíbenějším magnetem návštěvníků Berlína. V jeho pozoruhodné historii se odrážejí bouřlivé události v německých dějinách od 19. století. Pochůzná kopule je otevřena všem návštěvníkům: odsud se otevírá fascinující výhled na město.

TROPICAL ISLANDS

 

 

Checkpoint Charlie

V říjnu 1961 stály na kontrolním stanovišti Checkpoint Charlie proti sobě sovětské a americké tanky. Znovu a znovu byl Checkpoint Charlie dějištěm demonstrací a dramat uprchlíků. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Německu. Na žádném jiném místě města nebylo možno vnímat atmosféru studené války tak zřetelně jako zde . Braniborská brána: Propyley na aténské Akropolis byly předobrazem Braniborské brány, symbolu Berlína. V roce 1793 byla pískovcová stavba korunována kvadrigou od Johanna Gottfrieda Schadowa.

 

Postupimské náměstí

Postupimské náměstí oslní futuristickou architekturou, která tvoří zajímavý protiklad k historickým budovám městské části Berlín Mitte. Svou rozmanitostí restaurací, nákupních příležitostí, divadel a kin je Postupimské náměstí jedním s nejoblíbenějších center nákupu a zábavy ve městě. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Německu. Světové dědictví: ostrov muzeí: Pergamonské muzeum, Staré muzeum, Národní galerie, Bodemuzeum a Nové muzeum patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Představují kulturní dědictví 19. století - doby, kdy měšťanstvo toužilo po vzdělání, doby rozumu. Domy na Muzejním ostrově na Sprévě hostí jedinečné archeologické sbírky a sbírky umění.

Příroda uprostřed města

Zahrady světa v parku Marzahn se rozvinuly v posledních letech v zelenou oázu ve východním Berlíně. Je to soubor z několika asijských zahrad. Čínská Zahrada znovunalezeného měsíce patří k největším v Evropě. Více než polovina regionu Treptow-Köpenick jsou lesy a voda. Nesčetné vodní cesty, ostrůvky, louky, aleje, pahorky a přírodní parky tvoří půvabný cíl pro výlety a dovolenou uprostřed Berlína. Během dovolené v Německu se rozhodně nebudete nudit. Od výchozího bodu S-Bahnhof Grunewald se lesopark Grunewald se svými jezery rozprostírá až po kraj města. Lesní oblast v blízkosti města je mezi obyvateli Berlína velmi oblíbená pro rekreaci a sporty.

Světové kulturní dědictví: zámek Sanssouci

Půvabná atmosféra hlavního města Spolkové republiky Braniborska Postupimi na řece Havola se odhalí nejlépě při návštěvě nádherných zámků a parků, které patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Když se návštěvník dívá na malebný světoznámý zámek Sanssouci se svými fontánami a terasovitými vinicemi či se prochází alejí k Novému paláci, snad tuší proč kurfiřti, králové a císaři kdysi zvolili Postupim svou rezidencí. Rodinná dovolená v Německu bude nezapomenutelným zážitkem. Oni všichni kráčeli parkem Sanssouci, jedním z nejvýznamnějších a největších parků Evropy. Sady kolem letní rezidence Postupimi-Sanssouci se rozprostírají na 500 hektarech a zahrnují různé parky a 150 staveb. Podobně jako jeho předchůdci a následovníci nechal pruský král Fridrich II. vyboudovat v Postupimi a jeho okolí zámky a paláce s rozkošnými parky - komplexní umělecké dílo, které sáhá od barokního zámku Caputh až po Berlín-Glienicke.

Zámek Glienicke

Princ Carl von Preußen (1801 až 1883) se v roce 1823 vrátil z první cesty z Itálie plný nadšení. Od té doby snil o italské letní rezidenci v antickém slohu. V roce 1824 koupil venkovský statek Glienicke, který byl kdysi postaven zahradním mistrem Lenné podle anglického vzoru. Naše apartmány v Německu Vás jistě nadchnou. Friedrich Schinkel přestavěl zámek v první polovině 19. století a tak splnil princovi sen.