Lákadla, která připravila dovolená Braniborsko

Velký, rozlehlý kraj plný nížin, lužních lesů, řek a jezer – Braniborsko je doslova požehnáním pro všechny milovníky cykloturistiky, historických památek, toulek po zádumčivých městečkách a putování malebnou přírodou. Spolková země Braniborsko se nachází na severovýchodě SRN, zabírá plochu téměř 30 tisíc km2 (tedy více než Morava) a žije v ní na 2,5 miliónů obyvatel. Na severu sousední s Meklenburskem Předním Pomořanskem, na východě s Polskou republikou, na jihu se Saskem a na západě s Dolním Saskem a se Saskem Anhaltskem. Uprostřed regionu se rozkládá samostatná spolková země, hlavní město Berlín. Pokud chcete vyrazit na dovolenou do Německa, není nic snazšího: autem se sem z ČR dostanete za pár hodin díky dálnici A17 do Drážďan a navazující dálnici A13.

Rekreační domy Braniborsko

Povrchu Braniborska dominují nížiny, krajina tady málokde převyšuje 100 metrů. Regionem naopak teče velké množství řek v čele s Labem, Odrou, Sprévou, Havolou, Ukrou a Halštrovem. Z ohromného množství vodních ploch – jezer a nádrží – stojí za výlet z rekreačního domu v Braniborsku např. Unterucker See, Grosser Lychensee, Grimnitz See, Parsteiner See, Schwielov See, Scharmutzel See nebo Sedlitzer See. Zvláště oblast Sprévy na jihu kraje proslula četnými vodními kanály, rybníky a slepými rameny, po nichž lze uskutečnit romanické plavby lodičkou.

Jaké atrakce vás čekají při ubytování Braniborsko

Za Karla IV. bylo Braniborsko součástí zemí Koruny české, roku 1415 ho získala švábská dynastie Hohenzollernů. V 18. století se stalo jádrem Pruského království a po 2. světové válce bylo zařazeno do socialistické NDR. Dnes je hlavním správním braniborským střediskem Postupim (v roce 1945 se tu konala slavná Postupimská konference) s úchvatným rokokovým zámkem Sanssouci (UNESCO). Dalším velkým tahákem, který během ubytování v Braniborsku nesmíte minout, je gigantický akvapark Tropical Islands, umístěný v nepoužívaném hangáru o délce 360 m. Navštívit však musíte i pěkná historická města jako Chotěbuz, Lübbenau, Brandenburg an der Havel, Frankfurt či Oranienburg.