Dovolená a pobyt v Německu

Krajina

Berlín: Zahrady světa v parku Marzahn se staly za posledních let zelenou oázou na východě Berlína. „Zahrady světa“ se skládají z vícero japonských parků. Více než polovina regionu Treptow-Köpenick jsou lesy a voda. Díky nesčetným vodním cestám, ostrovům, parkům, loukám, alejím, kopcům a chráněným oblastem je tento region půvabným výletním cílem a oblíbenou rekreační oblastí uprostřed Berlína. Od výchozího bodu stanice rychlodráhy Grunewald se rozprostírá park Grunewald se svými nesčetnými jezery až ke kraji města. Co si od ubytování v Německu přát víc?

Lesopark v okolí města je využíván mnohými Berlíňany, aby zde našli odpočinek a mohli se věnovat masovému sportu. Braniborsko: Braniborsko se nachází na východě Německa kolem pulzující metropole Berlín. Četné křišťálově čistá jezera a vodní toky, široké krajiny, zelené aleje, ovocné sady a nedotčená příroda se vzácnou florou a faunou dodávají tomuto regionu jeho neopakovatelný rys. V zasněných vesničkách a kulturních místech se zde psaly dějiny.

Města

Berlín – nejoblíbenější destinace mezi městy v Německu: Kdo nezná Braniborskou bránou s kvadrigou, vítězný sloup či zámek Charlottenburg? Na ploše o velikosti Mnichova, Stuttgartu a Frankfurtu na Mohanu nabízí Berlín nejrůznější městské čtvrti a střediska. Berlín je městem světového významu s bouřlivou minulostí a napínavou budoucností. Dovolená v Německu je nezapomenutelným zážitkem.

Postupim: Původní posádkové město Postupim se změnilo za posledních 300 let v jedno z nejskvostnějších rezidenčních sídel v Evropě. Zámky a parky Postupim-Sanssouci byly prohlášeny světovým dědictvím UNESCO.

Rozmanitosti přírody Berlína a Braniborska, skvělé nápady na prázdniny

Již od dvanáctého století bylo Braniborsko samostatným historickým územím a dnes je spolkovou zemí, rozprostírající se na severovýchodě Německa, sousedící s Polskem. Téměř v přesném středu Braniborska leží metropole Berlín, která je zároveň další spolkovou zemí. K prožití dovolené je Braniborsko svým kulturním i přírodním bohatstvím ideálním místem. Současné Braniborsko bylo formováno v době ledové, tedy zhruba před 10 tisíci lety. Pomalu ustupující ledovec zde zanechal nádhernou krajinu plnou zelených, hustě zalesněných kopců, úrodných nížin, jezer, slatin a tajemných strží. Je to báječné místo pro turisticky aktivní ubytování v Německu. Typické je tu hlavně střídání vlhkých, vodních a písečných ploch.

Unikátní flora i fauna berlínského okolí

Různorodost jednotlivých oblastí skýtá dokonalé podmínky pro řadu ohrožených druhů živočichů a rostlin. Zkuste naše rekreační domy v Německu a v blízkosti vodních ploch uvidíte například bobry a vydry, ve vzduchu spatříte bílé i černé čápy, ale také majestátní mořské i říční orly. Nikoliv neobvyklé jsou obří vážky, vzácné druhy motýlů a další rozličné typy ohroženého hmyzu. Téměř jednu třetinu Braniborska zabírají přírodní rezervace. Je jich zde celkem patnáct a vyznačují se opravdu rozmanitými biotopy, které můžete prozkoumat pěšky, na kole, z koňského hřbetu nebo v některých případech z loděk. Pro Braniborsko jsou typické především malebné borovicové a bukové lesy, mezi kterými se rozprostírají kvetoucí pole řepky a máku a rovněž louky plné chrp.

Pečlivě chráněné braniborské přírodní rezervace

K nejkrásnějším přírodním rezervacím Braniborska patří například Schorfheide-Chorin, zelenající se majestátními listnatými lesy. Mezi nimi se rozprostírají romantické bažiny Kleine a Grosse Fischerbruch a k rezervaci náleží také Grumsinský hvozd. Pro svou ojedinělou faunu a flóru je zařazen na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO. Další pozoruhodnou rezervací je známý Spreewald, nádherný lužní les protkaný mokřadovými loukami, blaty a vodními rameny řeky Sprévy. Celých 970 kilometrů je sjízdných na lodičkách, což je během dovolené v Německu turisticky velmi vyhledávaná atrakce. Vyskytuje se tu přes 18 tisíc živočišných druhů a rostlin. Také Spreewald je biosférickou rezervací UNESCO.