search

Dovolená v oblasti Lüneburského vřesoviště

Ubytování a pobyt v Německu

Lüneburské vřesoviště je rozmanitou přírodní a kulturní krajinou rozprostírající se mezi řekami Labe, Aller a Wezerou, mezi velkoměsty Brémy, Braunschweig, Hamburk a Hannover. Naše apartmány v Německu Vás jistě nadchnou. Je to krajina, kde se střídají údolí s vodními toky, morény s písčinami, vřesoviště a slatiny s lesy. Vřesoviště je krásné ve všech ročních obdobích. A jednou za rok rozkvete - napsal kdysi slavný básník Herman Löns, jehož hrob se nachází ve vřesovišti mezi obcemi Walsrode a Fallingbostel.

Rekreační domy v Německu

Ne všude určuje ráz krajiny vřesoviště, i když je typické pro tuto oblast. Zalesňování a zemědělství podstatně změnilo obraz kraje. V přírodních rezervacích ovšem zůstal původní charakter krajiny zachován: jsou tam panenská vřesoviště, jalovce a cesty lemované břízami. Dovolená v Německu je nezapomenutelným zážitkem. Také tradiční chov ovcí zvaných Schnucken a včelařství se zachovaly do současnosti.

Apartmány v Německu

Chráněné vřesoviště Lüneburg, přírodní park Südheide, přírodní park Labe-Darwehn, okres Uelzen a region Gifhorn jsou jen příklady bohaté krajiny. Nádherným zlatým hřebem je doba rozkvětu vřesoviště v srpnu a září, kdy se vřesoviště mění v růžovo-fialový koberec květů. Přijíždí sem tisíce milovníků tohoto regionu, aby navštívili festivaly se slavnostními průvody a byli svědky volby královny vřesoviště. Rodinná dovolená v Německu je přímo nabitá skvělými zážitky. Lüneburské vřesoviště je více než jen růžovo-červený odstín kvetoucího vřesu obecného. Jsou to i typické statky, vodní a větrné mlýny, selské dvory a městečka s okázalými radnicemi. Jsou to i písně a vzácné kroje. V chráněné krajinné oblasti kolem vrcholu Wilseder Berg, který je se svými 169 metry nejvyšší vyvýšeninou regionu, se dnes pase nad 2000 ovcí známých jako Heidschnucken a stejné množství jehňátek.

Rekreační byty v Německu

Vedle nedotčené přírody se vzácnými rostlinami, trávami, dunami a bludnými balvany se setkáte v oblasti Lüneburského vřesoviště i se svědky bohaté historie. Pohanská pohřebiště z doby kamenné připomínají rané osídlení tohoto regionu. Historická města, která si uchovala svůj původní ráz, poukazují ještě dnes na své původní významné postavení. Lüneburg zbohatl ve středověku díky těžbě soli, a tak se stal králem hanzy, což dodnes dosvědčují fasády nádherně barevných měšťanských domů. Rekreační dům nebo apartmán v Německu je vždy ideálním východiskem pro Vaši dovolenou v Německu.

Přírodní park Lüneburské vřesoviště, poklad Dolního Saska

Rozloha 1 130 kilometrů čtverečních činí z Lüneburského vřesoviště největší souvislé vřesoviště ve střední Evropě. Především se však jedná o přírodní klenot spolkové země Dolní Sasko a o ideální destinaci pro relaxační a poznávací dovolenou v Německu. Magická krajina porostlá fialově kvetoucím vřesem a zelenými jalovci, kde se mezi selskými usedlostmi poklidně pasou stáda ovcí a bzučí mohutná včelstva, doslova volá po prozkoumání. Oblast leží přesně mezi třemi význačnými německými městy, Hamburkem, Brémami a Hannoverem, o památky a další atrakce tedy není nouze. Problém není ani s ubytováním, vyzkoušejte naše rekreační domy v Německu. Lüneburské vřesoviště navíc ukrývá několik přírodních rezervací a chráněných oblastí, poskytujících útočiště mnoha ohroženým druhům evropské fauny a flóry.

Lüneburg, středověká perla uprostřed čarovné přírody

Přirozeným centrem území je hrdé historické město Lüneburg, známé již od středověku především těžbou soli, která odtud byla dopravována po nedalekém Labi do celého Německa. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. Dnes je malebná univerzitní aglomerace proslulá výstavními promenádami, lemovanými honosnými měšťanskými domy z patnáctého století. Naleznete v nich řadu pitoreskních hospůdek i stylové apartmány. Lüneburg je taktéž významným kulturním centrem se spoustou zachovalých pamětihodností. Narazíte tu například na jednu z nejstarších radnic v Evropě či na dokonale restaurované středověké centrum. Obrovské Východopruské zemské muzeum mapuje pruské dějiny od dávnověku až po současnost.

Zábava pro děti i dospělé

Dovolená u Lüneburských vřesovišť může zabavit i vaše ratolesti. Kolem přírodních krás totiž narazíte i na desítku tematických zábavních parků, jak zoologických či botanických, tak rovněž čistě adrenalinových. Největším lákadlem je určitě obří Heide Park v Soltau, nabízející přes 50 horských drah a vodních atrakcí. Chcete-li se tam se svými dětmi také podívat, objednejte si u nás pěknou rekreační chatu v Německu. Lüneburské vřesoviště ročně navštíví přes čtyři milióny turistů z celé Evropy. Vyžijí se na desítkách kilometrů naučných stezek a cyklotras, romantické prázdniny však mohou prožít třeba v koňském sedle. Jakožto národní park je oblast z velké části zapovězena pro motorová vozidla, proto zde najdete jen ticho a klid uprostřed opravdu unikátní přírody.