Atrakce v oblasti Lüneburského vřesoviště

Dovolená v Německu

Objevujte idylická místa Lüneburského vřesoviště a v žádném případě si nenechte ujít procházku šarmatními městy tohoto regionu. Z našich apartmánů v Německu budete nadšeni! Ať navštívíte jakékoliv město Lüneburského vřesoviště, typickými rysy jsou hrázděné konstrukce a promenády s nepopsatelnou atmosférou. Na hradech, zámcích, panských sídlech, kostelech a klášterech tohoto regionu můžete obdivovat nejrůznější dokumenty pocházející ze všech umělecko-historických období. Významnými jsou např. kláštery Ebsdorf, Isenhagen, Lüneburg, Medingen, Walsrode a Wienhausen, které se datují obdobím rozkvětu klášterní architektury mezi 11. až 13. stoletím. V působivých budovách klášterů se uchovávají neocenitelná díla sakrálního a světského umění.

Ubytování v soukromí v Německu

Krajinu můžete objevovat buď pěšky nebo na kole, na koni, během jízdy v kočáru nebo z kajaku. Nepatrné výškové rozdíly, téměř rovinné cesty, výhled do dále jakožto i četné vodní toky a pamětihodnosti nabízejí ideální podmínky hlavně cyklistům. Dovolenou v Německu si jistě skvěle užijete. Krásy Lüneburského vřesoviště můžete objevovat i ze hřbetu koně: celý region je pokryt hustou sítí jízdáren a jezdeckých stanic. Díky četným hipodromům a jezdeckým školám je Lüneburské vřesoviště Mekkou pro milovníky jezdectví. Nudit se nebudou ani rodiny s dětmi. Málokde se nabízí tolik možností, atrakcí a zábavních parků jako v Heide-Parku, Serengeti-Parku, ptačím parku a chovném středisku vyder. V tomto regionu není problémem kombinovat přírodu se zábavou, aby si každý přitom přišel na své.

O městech

  • Lüneburg: Nechte se okouzlit gotickými stavbami z pálených cihel, historickou radnicí a samozřejmě i půvabnou atmosférou města. Za návštěvu stojí i Německé solní muzeum. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete.
  • Celle: Toto malé idylické město se svými typickými hrázděnými stavbami a historickým zámkem láká návštěvníky z celého světa.
  • V Gifhornu je mezinárodní park větrných a vodních mlýnů.
  • V Uelzenu se nachází nádraží nově upravené podle architekta Hundertwassera. Stačí přerušit svou cestu vlakem!
  • Navštivte ve městě Bleckede chráněnou krajinu údolí Elbtalaue (UNESCO) a zámek Elbschloss
  • Bad Bevensen jsou uznávanými lázněmi. Jsou zde termální lázně, které zvou k odpočinku. Kdo upřednostňuje dobrodružství, měl by navštívit největší lanové centrum Německa.

Heide-Park Soltau

Heide-Park Soltau je největším zábavním parkem v severním Německu. Na rozloze 850.000 km² překvapí park, v němž v létě kvete přes 50.000 rostlin a více než 4.000 stromů vrhá své stíny, své návštěvníky padesátí atrakcemi. Kromě různých kolotočů, horských a vodních drah je tu i největší dřevěná horská dráha na světě Colossus. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Německu. I zvířata tu hrají podstatnou roli: v delfináriu či aréně lvounů hřivnatých návštěvníci mohou obdivovat tyto obyvatele moře z bezprostřední blízkosti. Park vítá návštěvníky od konce března do konce října.

Serengeti Park

Vydejte se na safari v parku Serengeti. Na ploše velké více než 100 ha můžete projet parkem buď v serengeti-busu nebo ve vlastním autě a přitom budete mít na deset km dlouhé cestě volně žíjící zvířata na dosah ruky. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Německu. Čekají na Vás taková exotická zvířata jako žirafy, nosorožci, velbloudi, zebry, antilopy, lvi, bengálští tygři, medvědi, paviáni, sloni, leopardi, bizoni a mnoho dalších. Nachází se zde i největší soubor otevřených výběhů v Evropě, do nichž lze vstoupit. Park vítá návštěvníky od konce března/začátku dubna do konce října/začátku listopadu.

Ptačí park Walsrode

S 4.000 ptáky je ptačí ráj Walsrode největším ptačím parkem světa. Ve voliérách s téměř přírodními podmínkami, ve volných výbězích, tajuplném hradě výrů, tématicky uspořádaných pavilonech, v exotických tropických pavilonech a ve skrýši v koruně stromu můžete celoročně obdivovat fascinující svět ptactva. Park nabízí návštěvníkům pestrý doprovodný program. Park je otevřený pro veřejnost po celý rok. Během dovolené v Německu se rozhodně nebudete nudit.

Ráj vyder

Na břehu idylického jezera Isenhagener See se nachází jedinečné v Evropě zařízení ochrany přírody. Na rozloze 60.000 m² můžete pozorovat nejen vydry, nýbrž i jejich přímé příbuzné jako jezevce, hranostaje, kunu skalní, tchoře či kunu lesní. A samozřejmě i psa vycvičeného na lov vyder, ohrožený druh psího plemena. Životní prostor a způsob života vyder můžete poznat formou her. Síť stezek dlouhá 3 km je vhodná i pro vozíčkaře. Park je otevřen od 1. února do 30. listopadu. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Německu.

  • Něco poučného: Pohanská pohřebiště z doby kamenné.
  • Solanka a těžba soli v Lüneburgu ve středověku.
  • Z doby rozkvětu klášterů v 11. až 13. století pocházejí kláštery ve městech Ebsdorf, Isenhagen, Lüneburg, Medingen, Walsrode a Wienhausen.