Chaty a chalupy v oblasti Lüneburského vřesoviště

Objevte Lüneburské vřesoviště, poklad severního Německa

Úchvatná přírodní oblast Lüneburského vřesoviště se rozprostírá ve spolkové zemi Dolní Sasko zhruba v trojúhelníku mezi velkoměsty Hamburkem, Hannoverem a Brémami. Ze severu jej lemuje překrásné a úrodné údolí řeky Labe, v němž leží i pozoruhodné středověké město Lüneburg, podle něhož dostalo toto okouzlující území svůj název. V našem katalogu tady nabízíme celou řadu kvalitně vybavených prázdninových domů v Německu všech velikostí. Rozhodne-li se strávit svou dovolenou v Německu v přírodním parku Lüneburger Heide, přivítá vás fantaskní krajina fialově kvetoucího vřesu, četných jehličnatých lesíků, starobylých majestátních buků, tajuplných rašelinišť a zelených luk. Je protkána sedmi naučnými stezkami, na nichž se seznámíte s ojedinělými zástupci zdejší fauny a flóry.

Za toulkami severoněmeckou přírodou i historickými památkami

Z lázeňského Bad Bodenteich se například vydejte kolem rezervace potoka Bornbachtal do Bokelu, zdejší hluboké lesy dobře poznáte kolem Breitenheesu a trasa ze Suderburgu do Holdenstedtu vede podél malebné říčky Hardau. Výlet z rekreačního domu v Německu si můžete udělat též kolem rybníků u Eschede či rezervací Lufter mezi Eldingenem a Marwede. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. Milovníci unikátních památek si dozajista přijdou na své v hrdém hansovním městečku Lüneburg, které je centrem Lueneburského vřesoviště již od desátého století. Dominuje mu výstavní gotická katedrála svatého Mikuláše, obklopená pozoruhodnými hrázděnými měšťanskými domy, z nichž řada tady stojí již přes 600 let. Město je od středověku proslulé těžbou soli, která zde probíhá dodnes.

Mezi vřesy si zábavu vybere každý

V Lueneburském vřesovišti a okolí se však během ubytování v Německu nemusíte kochat jen pamětihodnostmi, naleznete tu rovněž spoustu jiných, neotřelých atrakcí pro děti i dospělé. Zábavní Barfusspark v Egestorfu je obrovským přírodním hřištěm, kde vaše ratolesti budou bosé dlouhé hodiny zápasit s rozličnými přírodními překážkami. Ve Schneverdingenu se nachází zajímavé Museum špionů, v Bispingenu raritní Šílený dům, v němž neplatí fyzikální zákony. Rekreační domy v Německu jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Určitě neváhejte během svého pobytu v Lüneburger Heide navštívit úchvatný Hamburg, druhé největší německé město, rozložené na rozlehlé labské deltě do Severního moře. Opatřete si vilu k pronájmu v Německu a poznejte starobylou přístavní čtvrť, historické jádro Altstadt či světoznámé muzeum výtvarného umění Kunsthalle Hamburg. K mrakům se tu vypíná i jedna z nejvyšších katedrálních věží světa, 147 metrů vysoká dominanta ruin kostela St. Nikolai.