Rekreační domy v oblasti Lüneburského vřesoviště

Vyzkoušejte Lüneburské vřesoviště, region plný atrakcí

Čarokrásné přírodní území Lüneburger Heide se rozprostírá na půli cesty mezi spolkovými metropolemi Hamburk a Brémy. Je to ideální příležitost k prožití dovolené v Německu, v kraji Dolní Sasko nedaleko hrdého města Lüneburg, podle něhož byla oblast i pojmenována. Ze severu jej lemuje úrodné údolí řeky Labe, která se zde blíží ke svému ústí do Severního moře. Přírodní park Lüneburské vřesoviště je jedním z prvních chráněných území v Evropě a nabízí vskutku úžasnou krajinu fialově kvetoucího vřesu, jehličnatých hájů, starých bukovin a lužních luk. Pasou se na nich typická stáda rohatých ovcí Heidschnucke a na sedmi naučných stezkách se tu během ubytování v Německu seznámíte s dalšími zajímavými zástupci evropské zvířeny a rostlinstva.

Lyžování i při pobytu na severu Německa

Centrem Lueneburského vřesoviště je překrásné hansovní město Lüneburg, založené roku 956. V jeho blízkosti se nalézají bohatá naleziště soli, která se tu těží již od raného středověku. Vyberte si některý z našich rekreačních domů v Německu a poznejte Lüneburg plný honosných měšťanských domů z patnáctého století. Typická pro ně je hrázděná architektura a vévodí jim pompézní gotický dóm svatého Mikuláše. K dalším pěkným městům kolem vřesoviště patří malebné Soltau a Munster s hezkou oborou. Za vidění stojí i Bispingen s takzvaným Šíleným domem, velmi zábavným způsobem porušujícím fyzikální zákony, krytou lyžařskou sjezdovkou SnowDome a ohromným parkem. Faunu a flóru žijící v Lüneburském vřesovišti dobře poznáte v zábavním parku u Nindorfu.

Z vřesoviště za loděmi i slony

Okolí Lüneburského vřesoviště však nabízí i řadu dalších turistických magnetů pro děti i dospělé. Vydejte se ze svého prázdninového domu v Německu k velkému oddechovému centru Barfusspark v Egestorfu, kde se děti bosé brodí rašelinou a překonávají rozličné přírodní překážky. Skutečnou lahůdkou je safari park Serengheti u Hodenhagenu. Rekreační domy v Německu Vás jistě okouzlí. Neméně obdivuhodným městem je i starobylé Celle s výstavním renesančním zámkem a mnoha monumentálními sakrálními stavbami. V oblasti rozhodně neváhejte navštívit ani největší německý přístav Hamburk, kde se citlivě snoubí moderní architektura se starobylými památkami, jakými jsou kupříkladu stará přístavní čtvrť či zachovalé historické jádro Altstadt.