Ubytování v oblasti Lüneburského vřesoviště

Poznejte to nejlepší z regionu Lüneburské vřesoviště, je toho moc

Rekreační domy v Německu

Na pozoruhodnou krajinu Lüneburského vřesoviště narazíte jen několik kilometrů jižně od nádherného údolí řeky Labe ve spolkové zemi Dolní Sasko. Na jeho východním konci se rozprostírá skvostné hansovní město Lüneburg, podle kterého oblast dostala svůj název. Zhruba stejně daleko budete mít ze své vily s bazénem v Německu slavné metropole Hamburk a Brémy. Fialově kvetoucí vřes, romantické háje jehličnanů a prastaré duby do Lüneburského vřesoviště ročně přilákají až čtyři milióny turistů. Vyberte si některý z našich komfortních prázdninových domů v Německu, zařaďte se mezi ně a na sedmi naučných stezkách si vychutnejte procházky unikátní přírodou jednoho z nejstarších chráněných území v Evropě. Přírodní park se pyšní chovem zajímavého plemene rohatých ovcí zvaného Heidschnucke a mnoha ojedinělými zástupci fauny a flóry.

Zkuste pobyt v Německu spojeným s poznáním i zábavou

Okolí Lueneburského vřesoviště se postará i o dokonalé rozptýlení vašich ratolestí. Čeká tu na ně například obrovské přírodní zábavní hřiště Barfusspark v Egestorfu, Šílený dům v Bispingenu plný fyzikálních anomálií nebo velkorysé přírodní safari Serengeti Park v Hodenhagenu. Během dovolené v Německu si tady užijete též Motokárové a bowlingové centrum Ralfa Schumachera. Dospělí milovníci ojedinělých středověkých měst by si v rámci ubytování v Německu rozhodně neměli nechat ujít starobylá sídla Lüneburg a Celle. Obě pocházejí již z desátého století a pyšní se starobylou hrázděnou architekturou honosných měšťanských domů a množstvím gotických, renesančních a barokních sakrálních i světských památek.

Prázdniny mezi Hamburkem a Hannoverem

Za návštěvu rozhodně stojí i gigantický říční přístav Hamburk, druhé největší německé město a metropole stejnojmenné spolkové země. Rozlévá se tu delta Labe do Severního moře a stojí zde celá řada světoznámých museí a galerií jako Kunsthalle Hamburg a Museum für Kunst und Gewerbe. Z pompézních pamětihodností vyniká zejména téměř 150 metrů vysoká věž pozůstatků gotické katedrály St. Nikolai Kirche. Už jste si objednali pohodlný a kompletně vybavený rekreační dům v Německu? Potom se můžete těšit na výlety z Lüneburského vřesoviště do rázovitých městeček Soltau, Munster či Uelzen. Po dálnici se rychle dostanete i do Hannoveru s nádhernou Novou radnicí, nákupní křižovatkou Kröpcke, lesoparkem Eilenriede a rozsáhlým veletržním areálem.