Hlavní město spolkové země Dolní Sasko, Hannover

Dovolená a pobyt v Německu

Hlavní město této spolkové země - Hannover - je velmi rozmanitým městem: je velkoměstem v zeleni, mezinárodním veletržním městem, atraktivním sportovním městem a lákavým střediskem nejzajímavějších akcí zároveň. Nenechte si ujít novou radnici vybudovanou na 6026 bukových pilířích. Z našich apartmánů v Německu budete nadšeni. Za návštěvu stojí i 2,4 kilometrů dlouhé jezero Maschsee - modré oko města - jakožto i veletrhy, zoologická zahrada, zahrady Herrenhäuser Gärten či muzeum Wilhelma Busche.

Braunschweig

60 kilometrů východně od Hannoveru leží Braunschweig. Jindřich Lev (1129 - 1195) toto město miloval a zvolil si ho za svou rezidenci. Půvab města spočívá ve střídání starého a nového, ve střídání ostrova tradic se svými starými stavbami a moderních budov. Dovolenou v Německu si jistě skvěle užijete. Procházka městem vede po stopách starých králů k Burglöwe, z bronzu odlitému králi zvířat, kterého nechal v roce 1166 postavit Jindřich jako znak své moci, a dále k románsko-gotickému dómu sv. Blasiuse.

Osnabrück

Na jihovýchodě Dolního Saska leží Osnabrück, třetí největší město této spolkové země. Ve starém městě se nachází historická radnice s Mírovým sálem, která je obklopena středověkými uličkami. Zde je také Osnabrücký trh, který patří k nejkrásnějším urbanistickým příkladům středověké městské architektury. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v horských chatách v Německu. Pozoruhodné je též Kulturněhistorické muzeum, Muzeum průmyslové kultury, Přírodovědné muzeum a zoologická zahrada. Centrum města Osnabrück zve i na nákupy.

Göttingen

Mezi pohořím Harc a řekou Vezera se nachází město Göttingen, hospodářské a kulturní centrum jihu Dolního Saska. Více než 40 nositelů Nobelovy ceny studovalo a vyučovalo na univerzitě Georga Augusta. Své sídlo zde mají čtyři instituty Maxe Plancka, dále centrum pro leteckou dopravu a kosmické lety. Užijte si kouzelné rekreační byty v Německu. K toulkám městem a k jeho prohlídce zve historické staré město, středověká radnice, kostely, hrázděné domy a pouliční kavárny. Symbolem města je kašna Gänselieselbrunnel před radnicí. Malá Líza dostane polibek od každého studenta, který promoval.

Světové kulturní dědictví

Dóm a bývalý opatský benediktinský kostel sv. Michala jsou příklady sakrálního umění ve Svaté říši římské. Kostel sv. Michala, dvojchórová bazilika, je známý hlavně svým malovaným stropem střední lodě. Jedinečný v Německu příklad bodově podepřeného stropu znázorňuje rodokmen Ježíše Krista formou románské monumentální malby. Během rodinné dovolené v Německu Vás čeká spusta skvělých zážitků.

Po více než 1000 let hornické historie byl 30. června 1988 zastaven provoz rudného dolu Rammelsberg, protože zásoby rudy byly vyčerpány. Za celou dobu existence bylo vytěženo 27 milionů tun stříbrné, zlaté, olověné, zinkové a měděné rudy. Návštěvníci uvidí jednu z nejstarších a nejlépe zachovaných šachet v dějinách německého hornictví. Světové kulturní dědictví Rammelsberg je dnes inovativní muzeum mezinárodního významu.

Stříbrné bohatství Rammerlsberga podnítila začátkem 11. století císaře Jindřicha II. k založení hradního paláce. Goslar byl rezidenčním městem německých králů a císařů až do roku 1523. Mohutný hrad v románském slohu byl po staletí nejbezpečnějším zařízením saských a sálských císařů. Město, které si uchovalo svůj ráz až do dnešní doby, se pyšní cechovními domy, historickou radnicí a velkým počtem měšťanských domů s vkusně zdobenými průčelími.

Zábavní akvaparky

Akvapark Störtebeker Nordenham: Hlavní atrakcí akvaparku Störtebeker Nordenham je nepochybně 67 metrů dlouhý obří tobogán. Dalšími atrakcemi jako kanál s divoce tekoucí vodou a nejrůznější vodotrysky je postaráno o zábavu a relaxaci. Odpočívat můžete ovšem i v leže, v soláriu. Později na Vás čekají příjemné chvilky v kavárně. Akvapark je otevřený celoročně. Připravte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou v Německu.

Akvapark s umělými vlnami Norden-Norddeich: Akvapark Ocean-Wave v Norden-Norddeichu je určitě zajímavou atrakcí pro všechny zkušené plavce. Na rozleze 942 m² má zařízení co nabídnout. Zlatým hřebem jsou umělé vlny v Ocean Wave, ale i sauny, restaurace, pivovar, bowling-centrum nebo Ocean-Wave Shop se postarají o rozmanitost zážitků. Nabízejí se i masáže a kosmetické služby.

Warner Brother Movie World

A akce! Návštěvníci Movie Park Germany by se neměli divit, pokud se najednou ocitnou tam, kde se natáčí film a mají plnit pokyny režiséra či zažijí pozoruhodné kaskadérské kousky z blízka. Rodinná dovolená v Německu bude plná nezapomenutelných zážitků.

V Bottropu uprostřed Porúří se všechno točí kolem filmu. Je napínavé rozluštit tajemství bermudského trojúhelníku nebo absolvovat honičku v simulátoru letu. Na odvážlivce čekají senzační horské dráhy.