Pronájem rekreačních domů v Německu nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská. Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí v Německu, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější.

 

Nejvyšší povolená rychlost

 

  • Hlavní silnice: 100 km/h
  • Obec: 50 km/h
  • Dálnice: 130 km/h (Doporučená rychlost)
  • Dbejte na to, abyste u sebe vždy měli výstražné vesty a nezapomeňte je oblékat, pokud budete muset opustit své vozidlo na rychlostních komunikacích a dálnicích.

Zarezervujte si ubytování v Německu.

Dovolená v Německu

Zimní vybavení

V Německu neplatí žádný předpis ohledně zimních pneumatik. Kdo ovšem zaviní dopravní nehodu a má letní pneumatiky, může počítat s potížemi při uplatnění pojistného práva. Povinnost používat sněhových řetězů platí v Německu v případě odpovídajícího dopravního značení. Nezapomeňte při návštěvách horských regionů, že zde i v dubnu mohou panovat zimní podmínky a zimní vybavení auta bude užitečné.

Dovolená v Německu bez zbytečných komplikací.

Vzorný přepravní systém po celé zemi

Německá dopravní infrastruktura patří k nejvyspělejším v Evropě a je jedna nejhustějších na světě. Mimořádně sofistikovaná je zejména dálniční síť, prostřednictvím které se velmi rychle a snadno dostanete o dovolené v Německu prakticky do všech koutů země. Kromě značených nebezpečných úseků nemají autostrády našich západních sousedů rychlostní limit. Navazující silnice, až po ty okresní, jsou jednotlivými spolkovými zeměmi rovněž velmi pečlivě udržovány, a tak dopravní kolapsy zažijete většinou pouze ve špičce v největších městech. Pokud do svého rekreačního domu v Německu pojedete přes obce, dodržujte předepsanou padesátku, mimo ně je nejvyšší rychlost omezena 100 kilometry v hodině. K řízení vozidla potřebujete platný řidičský i technický průkaz a zelenou kartu. Při vjezdu do center většiny velkých měst jako Berlín, Mnichov, Dortmund či Hannover je nezbytná ekologická známka, kterou pořídíte za 300 korun taktéž v ČR.

Německem lodí a vlakem

Ke svému apartmánu v Německu se dostanete například i lodí. Tepnou průmyslové lodní dopravy je největší německý veletok Rýn, ale splavné jsou také další větší řeky, na nichž v určitých oblastech narazíte i na osobní lodní přepravu a vyhlídkové plavby. Využít lze rozsáhlé sítě plavebních kanálů, zvláště v Braniborsku a Dolním Sasku. Ze severních spolkových zemí funguje pravidelná trajektová doprava do Skandinávie, jejímž prostřednictvím se levně přepravíte i s vaším vozidlem například do Osla, Stockholmu či Kodaně. Také železniční doprava je v Německu na špičkové úrovni, o čemž svědčí nebývale hustá síť tratí. Komfortní a čisté vlaky, provozované soukromými společnostmi a státní Deutsche Bahn, jezdí na čas do kterékoliv části státu. Jízdenky pohodlně nakoupíte v nádražních automatech, avšak jízdné je poměrně vysoké, takže pokud se po Německu rozhodnete cestovat výhradně vlakem, je výhodné pořídit si některou ze slevových karet jako BahnCard či Interrail.

Z letiště „emhádéčkem“

Ke své vile k pronájmu v Německu můžete též pohodlně doletět. Téměř každé velkoměsto má vlastní letiště, na němž funguje řada nízkonákladových aerolinek, které vás pohodlně a levně přepraví uvnitř hranic i do celého světa. Ve Frankfurtu nad Mohanem se nachází největší evropské letiště s opravdu širokou a mnohdy i velmi výhodnou nabídkou rozličných letů. Ve všech hlavních městech spolkových zemí a v každé větší aglomeraci skvěle funguje městská hromadná doprava. Velkoměsta jako Berlín, Norimberk, Mnichov či Hamburk disponují také metrem, jinak je přeprava zajišťována pomocí tramvají, autobusů a různými typy nadzemních vlakových tratí. V turistických informačních centrech jsou k dispozici podrobné plánky a veškeré potřebné informace o dopravě v konkrétní lokalitě. Seznamte se s nimi na internetu ještě před vaší dovolenou v Německu.