search

Dovolená v Durynsku

Ubytování v soukromí v Německu

Kde příroda a kultura jsou nejcennějšími poklady a vzpomínka na Luthera, Bacha, Schillera a Goetheho je pořád živá, láká Durynsko turisty svou mnohotvárnou krajinou. Durynsko se svým hlavním městem Erfurtem leží v geografickém středu Německa. Rekreační domy se většinou nacházejí v blízkosti zajímavých měst a v jejich půvabném prostředí. Určitě se nebudete nudit. Ať už se jedná o romantickou dovolenou v Německu ve dvou, s celou rodinou nebo s přáteli - najdete vše, po čem toužíte. Rekreační dům je vždy ideálním výchozím bodem během Vaší dovolené.

Příroda

Durynsko je země s nádhernou přírodou uprostřed Německa. Se svými cca. 16.000 kilometry dobře udržovaných a značených turistických cest patří tato spolková země k nejvyhledávanějším destinacím v Německu pro milovníky pěší turistiky. Dovolená v Německu Vám navždy utkví v paměti. Stezka Rennsteig je jedna z nejznámějších turistických stezek po hřebenech v Německu, dalšími jsou Barbarossova cesta na hoře Kyffhäuser nebo Durynská cesta z Schmöllnu do Creuzburgu. Kraj je nádherný, nádherný, psal Johann Wolfgang von Goethe již v roce 1776 o Durynském lese. Kdo chce dobývat obrovské lesní plochy, vydá se na Rennsteig, který se jako turistická stezka táhne v délce 168 kilometrů po hřebenech Durynského lesa a pohoří Schiefergebirge až k severnímu Frankenwaidu. Borové a bukové lesy, rašeliniště a horské louky se zde navzájem střídají. Milovníci zvěře vyhlížejí černožluté mloky skvrnité a divočáky. Rekreace v přírodě, výlety za imposantními hrady a zámky, odpočinek a relaxace při léčení a wellness, stejně jako zážitky z historických měst s jejich mnohostrannou kulturní nabídkou - to je to, co si host spojuje s Durynskem.

Rekreační byty v Německu

Pohoří - hrad - památník - jméno, to vše reprezentuje fascinující jedinečnost. Pohoří Kyffhäuser, jižně od Harcu, okouzlí nejen svou geologickou a botanickou mnohotvárností, nýbrž i svým kulturně historickým významem. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Německu. V druhé polovině 19. století byla hora Kyffhäuser tou nejznámější v Německu. Neboť zde podle pověsti spí v podzemním zámku německý císař Barbarossa. Kdo by ho chtěl spatřit, najde jej nejsnadněji na hoře Kyffhäuser. Socha císaře sedí na úpatí pomníku císaře Wilhelma ve skalním areálu. Každoročně navštíví tyto jeskyně a sluje tisíce turistů. Nejznámější jeskyní je ovšem Barbarossova jeskyně u Rottlebenu. V přírodním parku Kyffhäuser s jeho jedinečnou krajinou a širokou škálou biotopů si můžete přírodu nerušeně užívat. Vaše očekávání budou splněna v Durynském lese a ve městech Eisenach nebo Erfurt či v jednom z mnoha lázeňských míst této země.

Prázdninové domy v Německu

Pohoří Thüringer Schiefergebirge navazuje na Durynský les na jihovýchodě. Táhne se v podobě cca. 20 km široké náhorní plošiny, která je směrem na jih nakloněná, až k údolí Bílé Straky (Tal der Weißen Elster) u Greizu. Zarezervujte si co nejdříve rekreační domy v Německu. Vedle kaolínu, kamence a železné rudy vděčí mnozí lidé především břidlici za svůj skromný blahobyt. V tradičních těžebních revírech břidlice, v nichž se dobývá kvalitní střešní břidlice - tzv. modré zlato Durynska - zvou k návštěvě vesnice s domy z břidlice. Zvlněné náhorní plošiny tvoří především centrální vysočinu, která poskytuje nádherné výhledy na panorama země. Údolí řeky Horní Sála (Obere Saale) je díky svým dvoum přehradám, tzv. Durynskému moři, oblíbenou prázdninovou destinací.

Území Thüringer Kernland je původním starým kulturním regionem Durynska. Porovnáme-li ho s broskví, lze říci, že jeho jádro tvoří široké zemědělské nížiny a úrodné louky, jeho dužinou jsou malebné vesnice a živá malá města. A slupku tvoří zalesněná pohoří Finne, Hoher Schrecke a Schmücke na severu, severní výběžky Durynského lesa na jihu a národní park Hainich na západě. Toto vše dohromady je eldorádem pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Hradní soubor Drei Gleichen mezi Arnstadtem a Gothou, sestra hradu Wartburg Runneburge v jezeře Weißensee nebo zámek Beichlingen jsou pro mnoho návštěvníků historicky nejvýznamnějším cílem.