Zábava a zajímavá místa v Německu

Durynská města jsou perlami historie s pamětihodnostmi mimořádného významu. Ať už se jedná o Martina Luthera, Goetheho, Bacha nebo Schillera - mnoho světoznámých jmen je úzce spjato s městy Erfurt, Jena, Výmar, Gera nebo Eisenach. Zarezervujte si co nejdříve chaty a chalupy v Německu. Po celý rok zvou durynská města k zajímavým návštěvám a nabízejí jedinečné spojení stále živé historie, mistrovské architektury a kulturních zajímavostí.

Erfurt

Dovolená a pobyt v Německu

Erfurt je hlavním městem spolkové země Durynska v zeleném srdci Německa. Byl založen roku 742 Bonifaciem a v průsečíku starých obchodních cest vyrostl ve středověku jako mocné obchodní a univerzitní město. Vychutnejte si ubytování v Německu bez komplikací. O bývalém bohatství města svědčí ještě dnes celá řada pečlivě restaurovaných renesančních a hrázděných domů, které společně s jinými budovami a proslulým mostem Krämerbrücke tvoří jedno z nejlépe udržovaných středověkých městských center v Německu.

Jena

V 18. a 19.století byla Jena duchovním centrem Německa. Od těch dob jsou s městem spjata velká jména: Schiller, Feuerbach, bratři Schlegelové, Fichte, Hegel a Goethe. Po celém světě je město Jena stejně dobře známo jako Goethe díky žáruvzdornému jenskému sklu. Na dovolenou v Německu hned tak nezapomenete. Návštěva Muzea optiky na náměstí Carla Zeisse je proto povinností. Kromě jedné z největších sbírek brýlí v Evropě, prezentuje muzeum optické nástroje z předchozích pětiset let a nejstarší planetárium světa.

Gera

Ve druhém největším městě Svobodného státu, v Geře, se roku 1891 narodil malíř Otto Dix. Zdejší umělecké sbírky se pyšní jeho cca. 400 díly ze všech období tvorby tohoto malíře. Pozoruhodné je i náměstí, které díky své ucelené zástavbě patří k nejhezčím v Durynsku, a radnice se svým bohatě zdobeným hlavním portálem z 16. století. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Německu. Jedinečné jsou tzv. Geraer Höhler, které od 16. století sloužili jako sklepy pro zdejší pivovary a které se ještě v dnešní době táhnou 9 km pod městem.

Eisenach

Eisenach a Wartburg jsou známé díky působení mnoho světoznámých osobností a historickým událostem. Na hradě Wartburg, který je od roku 1999 světové kulturní dědictví UNESCO, žila landgrábě Alžběta, která byla po smrti svatořečena. Luther zde přeložil Nový zákon do němčiny. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Německu. Eisenach je však i rodištěm světoznámého skladatele a virtuózního hudebníka Johanna Sebastiana Bacha.

Světové dědictví Výmar

Již Geothe řekl: Ve Výmaru najdete na malém městě hodně dobrého. I dnes se město honosí velkým počtem kulturních památek. Není divu, že téměř celé město je chráněné UNESCO, lépe řečeno celý klasický Výmar. Patří sem nejen budovy, nýbrž i parky. Součástí seznamu světového dědictví je např. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Německu. Goethův dům, Schillerův dům, místa spojená s působením Herdera, městský zámek, knihovna Anny Amálie, park na řece Ilm, zámecký park Belvedere, zámek a park Ettersburg, zámek a park Tiefurt jakožto i krypta knížecího rodu - jak vidíte, je celá řada důvodů, proč byste měli navštívit Výmar.

Světové kulturní dědictví, hrad Wartburg

Dle legendy byl hrad Wartburg u Eisenachu založen po roce 1067. Dovolená v Německu je záruka skvělého zážitku pro každého. Žila tu svatá Alžběta, minnesengeři zde bojovali o přízeň paní ve 13. století, a potom sem přišel ON: Martin Luther, na něhož byla v roce 1521 říšským sněmem ve Wormsu vyslovena říšská klatba, tu žil v letech 1521-1522 pod ochranou saského kurfiřta Fridricha III. Během svého pobytu přeložil Nový zákon do němčiny a prý se oháněl kalamáři.

Alternativní medvědí park Worbis

V tomto unikátním medvědím parku Worbis se návštěvníkům naskýtá příležitost pozorovat medvědy a vlky v jejich původním prostředí z blízka. Co si od ubytování v Německu přát víc? V parku o rozloze 40.000 m² žije 12 medvědů a jedna smečka vlků. Informace Vám zprostředkuje naučná stezka, můžete se projít i voliérami, kde se ptáci volně prolétají. Park je otevřený celoročně.

Akvárium Erfurt

V akváriu v Erfurtu můžete obdivovat více než 4.000 různých obyvatel moře jako např. žraloky, murény obrovské, piraně, mořské ryby, žahavce a hlavně sladkovodní ryby z celého světa. Ve venkovní části jsou k vidění ptáci, obojživelníci a malí savci. Park je otevřený celoročně. Naše apartmány v Německu Vás jistě nadchnou.