search

Dovolená v Hamburku

Obří přístav Hamburk, dějiště nezapomenutelných prázdnin

Byty a apartmány v Německu

Téměř dvoumiliónový kosmopolitní přístav a metropole stejnojmenné spolkové země Hamburk se rozprostírá u delty řeky Labe do Severního moře. Tento jedinečný cíl dovolené v Německu je po Berlínu druhým největším městem v zemi. Z jihovýchodu jej obklopuje úchvatná přírodní rezervace polabských lagun Niedersächsische Elbtalaue a ze severu nádherné mořské pobřeží. Zajistěte si rekreační byt v Německu a dokonale poznejte Hamburk, založený kolem roku 834 jako biskupské sídlo. Díky své strategické poloze na splavné řece s přímým přístupem k moři byl již od středověku jedním z nejvýznamnějších obchodních a kulturních center Evropy a nejmocnějším členem obchodního spolku Hansa. Přes Labe se tu klene téměř 2 500 mostů, což je evropský primát.

Křížem krážem Hamburkem

Dnešní Hamburg je pulsujícím velkoměstem, kde se citlivým způsobem snoubí moderní architektura s ojedinělými památkovými monumenty. Jedná se o velkoměsto, které nikdy nespí, a během ubytování v Německu skýtá svým hostům celou řadu zajímavých atrakcí. Kulturní vyžití si užijete v nesčetných divadlech či světoznámých muzeích a galeriích jako Kunsthalle Hamburg a Museum für Kunst und Gewerbe. Hamburku vévodí monumentální ruiny gotické katedrály St. Nikolai Kirche, až do konce 19. století díky svým 147 metrům nejvyšší sakrální stavba světa. K dalším pamětihodnostem se řadí staré město Altstadt, protkané labskými kanály, které lemují výstavní renesanční měšťanské domy, úchvatná radnice či pozoruhodné historické jádro hamburského přístavu.

Skvosty severomořského pobřeží

Za pozornost stojí při výletech z vašeho apartmánu v Německu i nejbližší hamburské okolí. Kromě úchvatné přírody polabských nížin tu objevíte další starobylé skvosty v podobě hrdých středověkých měst jako Brémy či Kiel. Směrem na sever do Jutského poloostrova můžete také prozkoumat úžasnou přímořskou rezervaci ostrovních pobřežních slatin Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer. Využijte svůj prázdninový dům v Německu k cestě do Lübecku, po dálnici asi půl hodiny daleko z Hamburku. Jeho gotická čtvrť Koberg, kostel svatého Jakuba, solné sklady u řeky Trávy, radnice, Holštýnská brána a další skvosty jsou zaslouženě součástí světového dědictví UNESCO. Za vidění stojí i přístav Bremerhaven s řadou majáků, mořským zoo a originálním klimatickým muzeem Klimahaus.