search

Dovolená v Harcu

Apartmány a ubytování v Německu

Harc se tyčí jako ostrov nad Severněmeckou nížinou a spojuje spolkové země Sasko-Anhaltsko, Dolní Sasko a Durynsko. Harc není jen velmi starým pohořím, ale také nejvyšší středohoří severně od Mohanu, které svým nejvyšším vrcholem dosahuje až 1142 metrů. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. V jedinečné horské krajině spojuje Harc rozsáhlé náhorní planiny ve výšce nad 600 metrů, centrální vrchoviny s bizarními skalními útvary, horská jezera, vrchoviště, hluboká údolí horských řek připomínající spíše strže, vodopády a velké přehrady.

Země geologie

Zde můžete provozovat snad jakýkoliv vodní sport. Z ptačí perspektivy se Harc zdá být pohořím z desek s klesajícími okraji. Můžete tady studovat vývojové etapy země jako v málokteré jiné oblasti. Dovolená v Německu je zárukou spousty nezapomenutelnych zážitků Obzvlášť známým je údolí Okertal díky svým zajímavým formacím hornin. Vysoký vodopád Romkerhall je v tomto údolí vedle přehrady Okertal oblíbeným foto motivem. O Harcu se mluví jako o klasické zemi geologie, ale také jako o zemi stříbra. Je rájem pro geology-amatéry. O původním bohatství regionu svědčí nádherné barevné hrázděné domy v malebných městech. Svědkem významné minulosti je klášter Walkenried v jižním Harcu. Klášter byl v roce 1127 převeden na cisterciácký řád a byl v době svého rozkvětu jedním s nejbohatších a nejmocnějších v celém Německu.

Pověsti a legendy

Harc, bývalé saské císařské území, je historicky významný region, plný tajemných pověstí a legend. Nejvyšší hora pohoří Harc Brocken - také nazývaná Blocksberg - je domovem pověstných čarodějnic. Každoročně se tu o Valpuržinině noci setkávají čarodějnice se svým mistrem - ďáblem. V tuto noc se všude slaví. Užijte si kouzelné rekreační byty v Německu. Kdo navštíví Harc, neměl by si nechat ujít horu Kyffhäuser v jižním předhůří Harcu . Hora leží už vlastně v Durynsku. Dle legendy odpočívá v Barbarossově jeskyni v této hoře vysoké 457 metrů císař Friedrich Barbarossa. V Harcu však najdete mnohem více jeskyní jako například: krápníkové jeskyně Rübeland, krápníkové jeskyně Iberg nebo pověstmi opředené, chráněné jettenské jeskyně mezi Herzbergem a Osterode.

Pohoří Harz, nečekaný přírodní ráj v srdci Německa

Malebné pohoří Harz ve středním Německu tvoří přirozenou hranici mezi spolkovými zeměmi Dolní Sasko a Sasko-Anhaltsko. Zabírá plochu téměř 2 000 kilometrů čtverečních a na délku měří více než 90 kilometrů. Vybírejte z rekreačních chat v Harzu na dohled nejvyššího vrcholku Brocken měřícího 1 141 metrů. Zarezervujte si včas své ubytování v Německu. Hercynská vrchovina je mimořádně populární destinací pro dovolenou v Německu, obzvláště si ji oblíbili milovníci pěší turistiky. Je to magické místo plné majestátních, zalesněných kopců, mysteriózních bažin, jezer, mohutných skalisek a tajemných strží, opředené již od středověku celou řadou legend o čarodějnicích a pekelných zjeveních.

Hercynské rejdiště čertů a čarodějnic uprostřed Německa

Rekreační domy v Německu jsou tu na dosah tajemných zákoutí a roklin, jež bývaly oblíbeným místem a inspirací asi nejslavnějšího německého spisovatele a básníka Johanna Wolfganga Goetheho. Ten například ve svém Faustovi vytvořil legendu ze zdejšího mohutného skaliska zvaného Teufelsmauer, tedy Čertova stěna. Spolu s mnoha dalšími tajuplnými místy ji objevíte na Goetheho stezce, nejvyhledávanější turistické trase napříč Harzem. Po stopách nepěkných stvoření se můžete v rámci dovolené v Harzu vydat i speciální „Čarodějnickou stezkou“ z Ostenrode do Thale, vinoucí se též přes nejvyšší vrchol Brocken. Kuželovitý kopec býval dle pověstí v minulosti vyhlášeným místem čarodějnických sabatů. Brocken se také může pochlubit přes sto let starou botanickou zahradou, do níž se dostanete po svých i úzkokolejnou železniční tratí Brockenbahn.

Hrázděné domy uprostřed čarokrásné přírody

Dovolená v rekreačních domech v Harcu

Na historicky cennou, UNESCEM chráněnou hrázděnou architekturu ze středověku narazíte především v malebných městečkách Goslar a Quedlinburg. V jejich blízkosti se nacházejí i oblíbené krápníkové jeskyně Rübeländer Tropfsteinhöhlen a Einhornhöhle. Připravte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou v Německu. Nezkažená a pečlivě chráněná příroda národního parku Harz je hojná především na typické zástupce středoevropské fauny. Ve smrkových, dubových a bukových lesích se prohánějí jeleni, srny a divoká prasata, nezřídka lze spatřit i rysy či divoké kočky. Vzduchem poletují káňata, sokoli, datli nebo kosi. Apartmány v Harzu v mnoha případech naleznete přímo v lůnu takovéto divočiny.