Chaty a chalupy v Harcu

Největší lákadla národního parku Harz a okolí

Dovolená a ubytování v Německu

Úchvatný Harz je nejvyšším pohořím severního Německa. Rozprostírá se mezi městy Hannover, Magdeburg, Halle a Kassel. Na délku měří 110 kilometrů a táhne se napříč třemi spolkovými zeměmi Dolní Sasko, Durynsko a Sasko-Anhaltsko. Pokud chcete prožít klidnou dovolenou v Německu plnou výletů, dobrodružství a poznávání turistických atrakcí, jedná se o ideální místo. Harz všechny příchozí uchvátí především fantastickou přírodou. Při využití našich horských chat v Německu tady najdete dokonalé podmínky pro nenáročnou pěší turistiku, cyklistiku, volné lezení nebo rafting na divoké horské řece Bode. V hustých lesích, soutěskách, tajemných roklinách, vřesovištích a kolem křišťálově čistých jezer spatříte mnohé vzácné zástupce evropské fauny a flóry.

Vlakem až na střechu Harzu

Na nejvyšší hoře Harzu, více jak 1 000 metrů vysokém Brockenu, vznikly ve středověku známé legendy o čarodějnických sabatech a také tradice Filipojakubské neboli Walpuřiny noci. Na jeho vrchol můžete vyjet výletním vlakem, taženým parním lokomotivou. Tyčí se zde i pověstmi opředená Čertova stěna, kterou ve svém díle zmiňuje i velikán mezi světovými romantickými spisovateli J. W. Goethe. Západní část Oberharz je oblastí s nejvyššími vrcholky, východní Unterharz pak mírně zvlněným místem s kopci nepřesahujícími 400 metrů. Dalším turistickým centrem v dosahu našich rekreačních domů v Německu tady je oblast kolem jezera Eckertalsperre a kabinová lanovka pod Schubenstein. Pěkný výšlap slibuje i 924 metrů vysoký Achtermannshöhe.

Prázdninová symfonie napříč Harzem

Oblast kolem Harzu je vyhlášena množstvím zajímavých hradů a zámků. K nejproslulejším patří okázalý barokní komplex Blankenburg s nádhernými zahradami, během ubytování v Německu však můžete vyrazit i ke slavnému a opěvovanému Wartburg. Objevíte tu i řadu úžasných měst a městeček jako Braunschweig, Göttingen a Nordhausen, v nichž na vás dýchne nefalšovaná atmosféra středověku. Dech beroucí Goslar býval císařským sídlem a okouzlí vás množstvím starobylých památek a spoustou typických hrázděných domů z patnáctého století. Neméně působivý je i Quedlinburg s Muzeem hrázděných domů, obří románskou katedrálou a zbytky dávného městského opevnění. Do nitra středověkých stříbrných dolů se můžete vydat v přírodním muzeu Rammelsberg. Prozkoumejte naši nabídku prázdninových domů v Německu, cesty do Harzu rozhodně litovat nebudete!

Hurá – konečně aktivní dovolená v Harz!

Probuďte své smysly a vykročte na dovolenou do Německa. Proč se trápit s ubytováním, když máte po ruce odborníky na pronájem rekreačních domů Harz, NOVASOL. Získejte od svého odpočinku maximum a vydejte se do požehnané krajiny pod taktovkou spokojenosti. Dechberoucí krajina lesů, vod, historických drahokamů a příjemné atmosféry, je na dosah ruky. Plánujete dovolenou v Evropě? Podívejte se na vyzývavé nabídky NOVASOL a dopřejte si ubytování v soukromí v rytmu luxusu. Pronajměte si vilu s bazénem a saunou anebo horskou chatu s panoramatickým výhledem na pohoří a lesy. Nespoléhejte se na obyčejné pobyty a vsaďte na dlouholeté zkušenosti profesionálního týmu NOVASOL.

Parádní letní domy jsou tady!

Ukořistěte nejlepší ceny prázdninových pronájmů, které vás zasytí kulturními akcemi, přírodními památkami a prastarými tradicemi. Těšte se na kulinářské speciality a poznání zvyklostí. Harz, nízké pohoří v Německu je vzdálené jen několik set kilometrů od dánských hranic. Ať už jste zapálený milovník historie anebo sportovní nadšenec, máte zelenou. Vznešená oblast Harz je rájem dovolených rodin s malými dětmi. Pobyt na čerstvém vzduchu, koupání, vodní sporty a dosažitelnost přírody, je k nezaplacení. Počítejte s kanoistikou, jízdou na kajaku, cykloturistikou, plachtěním, koupáním a nenáročnými procházkami. Hory pryskyřice patří k populárním destinacím horolezců. Vyzkoušejte si všechno!

Pronikněte k pohodlí rekreačních chat Německa!

Lokalita kouzelné přírody zahrnuje i doly a jeskyně. Nesmíte minout Baumannshöhle, Einhornhöhle a vápencovou jeskyni Isenberg. Prohlédněte si doly Rammelsberg u města kultury Goslar, jež jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Hrázděné domy a historické jádro města přeje romantickým duším a poklidným procházkám. Kroky výletníků vedou ke klášterům středověku Drübeck, Michael Stein či Ilsenburg. Vystoupejte na rozhledny a pohleďte na božskou krajinu z ptačí perspektivy. Hrad Falkenstein, zřícenina Harzburg či zámek Wernigerode vám vezmou dech. Poddejte se výborné náladě a odpočívejte v moderně vybavených chalupách Německa. Rodinná pohoda, soukromí ve dvou i pobyty pro seniory, to je úchvatná oblast s nesčetnými možnostmi relaxace.