Rekreační domy v Harc

Za kouzly a čáry pohoří Harz v srdci Německa

Magické pohoří Harz rozprostírá svých téměř 2 000 kilometrů čtverečních napříč samotným nitrem Německa a táhne se přes tři spolkové země: Dolní Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko. Geograficky se dělí na severozápadní Oberharz a východní Unterharz a jeho nejvyšším vrcholem je Brocken s výškou 1 141 metrů. Prozkoumejte během ubytování v Harc nejvyšší pohoří jeho severní části. Národní park Harz nabízí především fantastickou přírodu. Jsou pro ni typické majestátní kopce, husté lesy, tajuplné skály a jeskyně, vřesoviště, četná křišťálová jezera, řeky a potoky, příkré strže i rokliny. Jedná se o ráj pěší turistiky, cyklistiky, ale rovněž raftingu či horolezectví. Narazíte zde na ojedinělé zástupce evropské flóry a fauny a ještě do konce 18. století tady volně žili vlci.

Největší lákadla Harzu

Poznejte na dovolené v Harc místa, která dala vzniknout mnoha legendám a pověstem. Hora Brocken bývala údajně místem sabatů a právě zde povstala tradice Filipojakubské noci a známých čarodějnických sletů. Neméně slavná je i bájná Čertova stěna. Není divu, že Harz učaroval velikánům německé literatury, romantickým básníkům Goethemu a Heinemu. Při svých toulkách Harzem byste určitě neměli minout fantastický barokní zámek Blankenburg, ani unikátní rezervaci stříbrných dolů Rammelsberg. Za vidění na výletech z vašeho rekreačního domu v Německu rozhodně stojí okázalé lázeňské centrum Bad Harzburg s monumentální zříceninou gotického hradu či divoká soutěska Bode.

Užijte si pobyt v přírodě i procházku německými dějinami

Nejbližší okolí Harzu uchvátí každého návštěvníka množstvím středověkých městeček s křivolakými uličkami, které lemují pro oblast typické hrázděné domy. Nejzářivějšími klenoty jsou UNESCEM chráněný Quedlinburg se zachovalým středověkým opevněním a románskou katedrálou a neméně působivý Goslar, pradávné sídlo německých císařů. Vyberte si z mnoha kvalitních a kompletně vybavených vil s bazénem v Německu, krajina kolem pohoří Harz se vám odvděčí významnými městy Magdeburk, Halle a Erfurt. Bohatým univerzitním ruchem žije Göttingen, opravdovým skvostem mezi evropskými hrady je úchvatný Wartburg a Braunschweig se pyšní katedrálou, botanickou zahradou či hravým domem Happy Rizzi.

Harz - letní dovolená v nitru přírody

Čekáte od své dovolené v Německu skutečnou rozkoš? Nespokojíte se s málem, toužíte po komfortu a četných zážitcích všeho druhu? Vyberte si ubytování v Harc a budete maximálně spokojeni. Kdo by odolal všudypřítomným klenotům přírody a dosažitelnosti historických perel. Nenechejte nic náhodě a objednejte si pohodlné chaty včas! Sbalte kufry a potěšte svou rodinu příjemným pobytem v zahraničí. V Německu máte jistotu, že se pobavíte ve dne v noci a navíc si dopřejete velkou dávku čerstvého vzduchu. Ukořistěte skvělé ceny letních domů v tomto zajímavém státě anebo vybírejte ubytování jinde po Evropě. S NOVASOL se vám otevírají dveře k neuvěřitelnému dobrodružství.

Odpočinek v letních domech nemá chybu

Poznejte divy i zvyklosti půvabného evropského státu a vezměte to pěkně od podlahy v Harz. Nezaměnitelná oblast leží u Dolního Saska, Saska – Anhaltska a Durynska. Vydejte se po perfektně značených turistických trasách a cyklostezkách a nezapomeňte se kolem sebe pořádně dívat. Spatříte překrásnou květenu, bujaré lesy, vodopády, řeky i pestré druhy zvířat. Je libo horolezectví, paragliding anebo sjezd po divoké řece? V Harz jste na správném místě. Slibuje jedinečný prostor pro dovolenou všech věkových skupin. Děti ocení vůni přírody a koupání, dospělí sportovní aktivity, pohodlí prázdninových domů v Německu a starší generace čerstvý vzduch i snadné turistické stezky. Neseďte doma a vyrazte do ráje!

Vyplujte do chalup Německa!

Oblast je proslulá těžbou rud již v době bronzové před 3000 let. Dnes je krajina známá pro lázeňství, hrázděné domy a dlážděné uličky města Goslar, doly Rammelsberg, národní park Harz, historická města Wernigerode či Braulage, westernové městečko Pullman City. Své kouzlo mají rockové opery na Brocken. Léto přeje pěší turistice a vodním sportům. Kanoistika, jízda na kajaku a rafting na divoké vodě patří k velkým lákadlům pro aktivní sportovce. Koupání, plachtění i pouštění draka patří k oblíbeným oddechovým činnostem. Jízda na horském kole, lezení po skalách a motocykl parky vás odvedou od nudy. Rezervujte si rekreační domy Německa a buďte v samém srdci přírody.