search

Dovolená v Sankt Andreasberg

Zkuste čarodějný kraj kolem Sankt Andreasberg, budete nadšeni

Dovolená a ubytování v Německu

Mimořádně malebné, dvoutisícové městečko a luxusní rekreační oblast Sankt Andreasberg se rozkládá při západním úpatí nejvyššího severoněmeckého pohoří Harz. Je to prakticky na pomezí tří významných spolkových zemí Dolního Saska, Durynska a Saska-Anhaltska. Vyberte si rekreační dům v Německu a poznejte dlouhou historii obce sahající až do roku 1480. Tehdy zde byl položen základní kámen původně hornického městečka, v jehož blízkosti bylo pod kopcem Beerberg objeveno bohaté naleziště stříbra. Následně tu vzniklo významné středověké tržiště a díky těžbě vzácných kovů celá oblast nebývale vzkvétala. Pozůstatky stříbrných dolů si zde můžete v rámci dovolené v Německu prohlédnout dodnes.

Putování krajinou čar a kouzel

Největší devizou Sankt Andreasberg je však blízkost úchvatné přírody jedné z nejkrásnějších pahorkatin našich západních sousedů, mystického Harzu. Toto okouzlující pohoří se táhne téměř 100 kilometrů napříč středním Německem a jeho nejvyšší hora Brocken dosahuje výšky 1 141 metrů. Celé území je chráněnou oblastí, zvanou národní park Harz. Čarodějnickými legendami opředená vrchovina, v níž si jistě vyberete svůj prázdninový dům v Německu, je úžasným územím zelených kopců, majestátních skal, tajemných soutěsek a obřích balvanů. Mezi nimi objevíte řadu křišťálově čistých jezer, potoků a říček. Fantastická krajina byla oblíbeným místem a inspirací snad největšího německého básníka Johanna Wolfganga Goetheho, který ji i často zmiňoval ve svých dílech.

Na výletech za starobylými klenoty německých dějin

Z našich chat a chalup v Německu kolem Sankt Andreasbergu to nebudete mít daleko k výstavním středověkým městům s jedinečnou starobylou atmosférou. Patří k nim například proslulé Goetheho působiště Weimar, metropole Dolního Saska, pozoruhodné Lipsko či úchvatný Erfurt s dech beroucí katedrálou. Nedaleko něj se rovněž rozprostírá jeden z nejslavnějších německých hradů, proslulý Wartburg.

O návštěvu si během ubytování v Německu říká i automobilové IFA muzeum v Nordhausenu a blízký památník nacistického koncentračního tábora Mittelbau-Dora. Dobře dostupné je ze Sankt Andreasbergu i pěkné historické město Göttingen s botanickou zahradou a Braunschweig s nádhernou katedrálou svatého Blažeje.