Ubytování v Harcu

Křehká magie pohoří Harz a jeho okolí

Rekreační domy a pobyt v Německu

V Německu snad není mystičtější místo než tajemné pohoří Harz. Ve vrcholu Brocken se zvedá do výše 1 141 metrů nad mořem zhruba uprostřed Německa. Svými 110 kilometry délky protíná tři spolkové země Durynsko, Dolní Sasko a Sasko-Anhaltsko. Vyberte si z našich chalup a chat v Německu a užijte si prázdniny plné pohybu a poznání.

Romantický Harz je nejvyšším pohořím německého severu a dělí se na mohutnější Oberharz na západě a na Unterharz na východě, jehož kopce dosahují pouze kolem 400 metrů. Celá oblast vrchoviny spadá pod národní pak Harz, skutečně panoramatické území tajuplných roklin, skal, soutěsek, jezer a hustých lesů. Během dovolené v Německu zde naleznete úžasné podmínky pro pěší turistiku a cyklistiku i pro horolezectví či rafting v divokých peřejích řeky Bode.

Dostaveníčko s čarodějnicemi

K největším atrakcím Harzu patří kromě nádherné přírody celá řada středověkých měst a městeček, kde se téměř zastavil čas. Nechte se na výletech ze svého rekreačního domu v Německu okouzlit typickou hrázděnou architekturou a unikátními pamětihodnostmi. K nejslavnějším patří bývalé císařské sídlo Goslar či majestátní a dodnes opevněný Quedlinburg. Obě města jsou pečlivě chráněna UNESCEM.

Brocken, nejvyšší hora Harzu, dala ve středověku vzniknout světoznámým legendám o čarodějnických sletech a následně i o mystické Filipojakubské noci. Uprostřed pohoří leží taktéž pověstmi opředená Čertova stěna, údajná brána do pekel. Není divu, že místo okouzlilo i nejslavnějšího německého romantického básníka a spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho, jenž často zmiňuje Harz ve svém díle.

Zkuste pobyt v Německu plný atrakcí a aktivit

K dalším zajímavým místům se právem řadí velkolepé lázeňské letovisko Bad Harzburg s rovněž bohatou historií a muzeum stříbrných dolů Rammelsberg. Navštivte v rámci ubytování v Německu též monumentální barokní zámek Blankenburg s okouzlujícími zahradami a mohutný jeskynní systém Rübelandského krasu. Nordhausen vyniká automobilovým IFA muzeem a nedalekým památníkem koncentračního tábora Mittelbau-Dora.

Z měst obklopujících Harz nevynechejte Braunschweig s katedrálou svatého Blažeje a botanickou zahradou, historický Göttingen nebo Magdeburk a Halle. K pěknému celodennímu výletu láká Wartburg, jeden z nejhezčích a nejvíce dochovaných německých gotických hradů.

Rodinná dovolená v Harz splní vaše představy

Zoufáte si, kde strávit letošní letní rekreaci? Podívejte se na elegantní nabídky NOVASOL a vybírejte z nekonečného množství prázdninových domů posetých všude po Evropě. Favoritem je dovolená v Německu. Zpestřete si chvíle zaslouženého volna překrásnou přírodou, historickými drahokamy a wellness službami poblíž letních chat Harz.

Relaxace na čerstvém vzduchu v nitru přírody přeje nečekaným zážitkům a utuží zdravotní stránku celé rodiny. Letní domy se nacházejí v čisté přírodě, na okraji malebných vesniček i nedaleko velkolepých měst. Vše záleží na vašem vkusu. Oddejte se odpočinku v nádherných rekreačních domech s vlastním bazénem, saunou, vířivkou i dokonalými výhledy.

V apartmánech se budete cítit jako doma

Rozhodujete se, kam se letos podíváte na dovolenou? Což takhle vonící lesy, nedotčená příroda, vzácné druhy fauny a flory, kulturní akce a síla historie? Dejte přednost nízkému pohoří Harz, které leží v Německu. Nachází se na rozmezí Dolního Saska, Saska – Anthaltska a Durynska. Ohromí vás vydatné lesy a nejvyšší hora pohoří Harz, Brocken.

Pohoří Harz je jako stvořené pro rodinné výlety, náročné turistické pobyty i romantiku ve dvou. Unikátní lokalita potěší všechny věkové generace výletníků, kteří prahnou po doteku vznešené přírody. Rozsáhlé lesy, zemědělská plocha, ale i hluboká údolí, vodopády, nádrže, rybníky a divoké řeky, to je senzační vyhlídka pro aktivní relaxaci.

Vkročte do pohodlí prázdninových chat Německa

Národní park Harz je nedílnou součástí této spanilé oblasti, stejně jako další tři přírodní parky. Věnujte se pěší turistice, adrenalinovým sportům, jízdě na horském kole, koupání a poznání nádherné přírody. Kličkujte smrčinami, listnatými i smíšenými lesy, obdivujte řeky, vodopády a útesy hor. Narazíte na datla, divokou kočku, velké motýly, tetřeva i muflony i srny.

Poznejte krásy přírody na vlastní oči, doly a jeskyně tvoří další výletní místa. V neposlední řadě zavítejte do historického města Goslar a dolu Rammelsberg. Romantickou náladu navodí prohlídka kostelů, hradů, věží a zámků. Po náročném putování spočiňte v útulných chalupách Německa a dopřejte si sklenici vína na dobrou noc.