search

Dovolená v Hesensku

Ubytování v soukromí v Německu

Rekreační domy a byty pro Vaši dovolenou v Hesensku!

Všechny regiony Hesenska okouzlí své návštěvníky bohatým svědectvím z historie této krásné země a fascinující rozmanitostí zdejší krajiny. Bezpočet hradů a zámků, vřesoviště a pralesy, atraktivní jezera a řeky, pitoreskní řemeslná města a pulzující metropole očekávají své návštěvníky. Co si od ubytování v Německu přát víc? Severní Hesensko ukrývá spoustu zajímavých míst: město Kassel se pyšní krásným zámkem a lázeňským komplexem, za pozornost určitě stojí také množství muzeí a např. světoznámá výstava „Documenta“. V Reinhardswald stojí Růženčin pohádkový zámek Sababurg. Oblast Waldecker Land nabízí např. půvabné jezero Ederstausee a národní park Kellerwald.

Rheingau

Rheingau je jednou z nejkrásnějších vinařských oblastí v Evropě. Již před tisícem let se zde usadili duchovní a založili nejvýznamější soustavu stavebních památek Německa. Mezi ně patří např. cisterciácký klášter Eberbach nebo zámky Johannisberg a Vollrads. Světoznámé vinařské městečko Rüdesheim patří k největším atrakcím tohoto regionu. Dovolená v Německu je nezapomenutelným zážitkem. Vogelsberg: Vogelsberg je svou plochou a masou největším neaktivním vulkánem v Evropě. Přerůstá ho nicméně divoký Hochwald s čedičovými útesy. Sopku Vogelsberg přitom obklopuje široký lem, jenž tvoří jezera, louky a pole. Bezpočet cyklistických stezek protkalo v minulých letech celou oblast a jedna z nich vede i na nejvyšší vrchol.

Taunus

Půlhodinku jízdy autem od Frankfurtu nad Mohanem nabízí pohoří Taunus nádhernou harmonii přírody a kultury. Z doby Římanů, rytířů, králů a císařů se dochovaly úžasné památky: Saalburg - jediná na stejném místě znovupostavená římská pevnost, hrady Eppstein, Königstein, Falkenstein, Kronberg a Oberreifenberg, zámek Bad Homburger nebo mnoho lázní, jejiž původ i zde sahá až do doby Římanů. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. Pohoří Taunus ale nežije jen z historie. Jeho idylická zákoutí, pitoreskní domky řemeslníků, romantická krajina, jeho turistické stezky a hospůdky představují rozsáhlou prázdninovou oblast, která leží v centru dění a přesto v zelené přírodě.

Rhön

Rozsáhlý horský pás, zvlněné náhorní roviny a spousta pahorků - to je Rhön. Z bezlesých náhorních plošin se pohled zatoulá přes údolí, louky, bizarní vřesoviště a čedičové skály až k malebným městečkům a osamělým vesnicím. Po obloze se přitom tiše vnášejí kluzáci přeletávající právě Wasserkuppe ( 950 m.n.m. ), kde byla v roce 1924 založena první škola bezmotorového létání na světě.

Ubytování v Hesensku, rekreační domy a chaty ve Švédsku

  • Užijte si ubytování v Německu v poklidu a bez komplikací.