Za kulturou a atrakcemi do Německa

Když se řekne kultura v Německu, vzniká automaticky otázka, které německé město nabízí nejzajímavější kulturní program? Najít odpověď na tuto otázku není ovšem snadné. Města na severu a jihu, západě a východě mezi sebou soutěží o nejlepší nabídku. Možná, že to je také důvodem, proč je návštěvníkům Německa k dispozici více než 5.000 výstavních síní a uměleckých sbírek. Rekreační domy v Německu jistě stojí za prohlédnutí.

 

K nejzajímavějším muzeím patří:

  • galerie současného umění / Hamburská umělecká síň,
  • muzea hradu Moyland a lázeňský dům Kleve,
  • spolek Kestner v Hannoveru,
  • Brémská umělecká síň,
  • Frankfurtský Städel,
  • dům Felixe Nussbauma,
  • Stará i Nová pinakotéka v Mnichově. Ve Staré pinakotéce jsou vystavěna mistrovská díla Leonarda da Vinciho, Dürera, van Dycka, Rubense a El Greca. Díky své bohaté sbírce bývá milovníky umění přirovnávána k nejlepším muzeím na světě.
  • Dovolená v Německu bude nezapomenutelným zážitkem.

Dovolená v Německu

Kultura Německa je mnohovrstevná; od historického dědictví po moderní díla vzniklá v nedávné minulosti. Od ochranných hradeb po pohádkové zámky, od klasické opery po muzikály. V různých stavbách Německa je také schována historie této země a každý den v nich znovu a znovu ožívá. Muzikály odvedou návštěvníky do moderních světů plných fantazie a postarají se o nezapomenutelné kulturní zážitky během zájezdů či delšího pobytu. Ubytování v Německu bude každý den plné fantastických zážitků.

 

Německo je od dob Karla Velikého, tedy zhruba od začátku devátého století, jednou z hlavních hybných sil kulturního vývoje takřka celé Evropy. V průběhu věků mnohokrát přepisovalo dějiny kontinentu, ať už v kladném či záporném smyslu slova. Poznejte vlivy germánské kultury na vlastní oči i vy během dovolené v soukromí v Německu. Německo dalo světu celou řadu významných osobností, které podstatně formovaly téměř všechny oblasti moderní společnosti a její kultury. Počínaje filosofy jako Kant, Hegel, Nietsche a Heidegger přes náboženské reformátory v čele s Lutherem až po významné vědce Einsteina, Kocha nebo Röntgena. Zapomenout samozřejmě nesmíme na spisovatele a básníky, jimž vévodí Goethe, Schiller, Mann či Heine, a další světově proslulé umělce Beethovena, Bacha nebo Dürera.

Evropská i světová kulturní velmoc

Současné Německo patří mezi nejvyspělejší země světa a země s nejvyšší životní úrovní. Jeho území dnes zabírá téměř 358 tisíc kilometrů čtverečních a žije tam přes 81 miliónů obyvatel. Najít vhodný rekreační byt v Německu není proto žádný problém. Převládá římskokatolické a protestantské vyznání, hlavním městem je Berlín s necelými třemi a půl milióny obyvatel. Německo je průmyslovým lídrem Evropy, jedním ze zakládajících členů Evropské unie a dá se říct, že udává i politický ráz celého kontinentu. Administrativně je členěno na 16 spolkových zemí s částečně autonomní samosprávou, z nichž plošně největší je Bavorsko. Kamkoliv se v Německu vypravíte, všude narazíte na neuvěřitelné množství unikátních kulturních památek a bohatých měst s historií často sahající až do raného středověku.

Německé památky vás okouzlí

Od nepaměti úrodné Porýní vás během pobytu v Německu ohromí monumentálními, perfektně zachovalými hrady jako Marksburg, Schönburg, Stolzenfels či Pfalzgrafenstein. Velkolepá města se pyšní především nádhernými katedrálami, například ta v Ulmu pochází ze čtrnáctého století a je nejvyšším dómem světa. K nejrozsáhlejším chrámovým komplexům patří gotická katedrála Svatého Petra v Kolíně nad Rýnem. Dóm Panny Marie v Cáchách náleží k těm nejstarším, vždyť jeho základy byly položeny již v osmém století. Vyzkoušejte apartmány v Německu a poznejte některou ze třicítky tamních památek umístěných na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Země také disponuje více než šesti tisíci muzei a galeriemi, jejichž sbírky patří k nejunikátnějším a nejcennějším na světě. Velmi proslulé je například Národní muzeum v Norimberku nebo Německé muzeum v Mnichově.