search

Dovolená v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Rekreační domy a ubytování v Německu

Spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko se svým hlavním městem Schwerin (Zvěřín) se nachází na severo-východě Německa a má největší souvislé vodní plochy Střední Evropy. Užijte si ubytování v Německu v poklidu a bez komplikací. Meklenburskem se od severozápadu na jihovýchod, od Wismaru do jezer u Feldbergu ve východním Braniborsku táhne čelní moréna poslední doby ledové. V této půvabné krajině se střídají rozlehlé pastviny, louky a pole s rozsáhlými lesy a jezery.

Během dovolené v Německu Vám nuda rozhodně nehrozí.

Meklenbursko-Přední Pomořansko má tisíce tváří. Jedna je hezčí než druhá. Od přírody. Voda omývá pobřeží a ovlivňuje bohatou krajinu ve vnitrozemí. Impozantní svědectví dob bohatých obchodníků podávají hanzovní města a mořské lázně, vznešená místa odpočinku. Během dovolené u Baltu se nabízí i dostatečně velký prostor pro aktivity všeho druhu, dokonce i v zimě. Meklenburská jezerní oblast je jedinečná. Rozlehlé lesy, mírné kopce, močály a snad nekonečné množství jezer a řek jsou typickými rysy této krajiny. V samém srdci regionu se nachází jedno z největších německých jezer - Müritz. Velké části krajiny jsou chráněny díky třem přírodním parkům a Národnímu parku Müritz. Milovníci turistiky, cyklisté a také milovníci vodních sportů zde naleznou ráj.

Města v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Architektura z pálených cihel je typickým rysem Meklenburska-Předního Pomořanska. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Německu. Katedrály v hanzovních městech Rostock, Wismar, Stralsund a Greifswald se pyšní okázalými stavbami z pálených cihel. UNESCO začlenilo tyto středověké skvosty ve Wismaru a Stralsundu do svého seznamu světového dědictví. Dovolená v Německu bude nezapomenutelná.  Pohádkový zámek je pýchou hlavního města této spolkové země a zároveň i sídlem zemského sněmu. Město Schwerin nabízí v podobě svého zámku na ostrově uprostřed jezera Schweriner See coby Neuschwanstein severu. Výstava s podobiznami předků, nádherné sály a oranžérie jsou vhodným rámcem pro sídlo vlády. Akce jako kulturní léto Schwerina, filmový festival, slavnost dračích loděk na Pfaffenteichu jakožto i významné výstavy a koncerty jsou jen některé příklady kulturního života města.

Rostock byl odjakživa nejvýznamnějším městem země, nikoli však jejím hlavním městem. Těch 800 let existence hanzovního města můžete poznat na každém kroku: lomenicové domy, klášter Svatého kříže s kulturně-historickým muzeem, staré sýpky, Muzeum loďstva a centrální náměstí s radnicí a jejími sedmi barokními věžemi. Neubrandenburg se svým uceleným centrem města nabízí i neočekávané věci: architekturu od středověku až po dobu NDR, a navíc ještě neobvykle širokou škálu kulturních akcí - divadlo, tanec, hudba, galerie, kina i mediální umění.

Národní parky v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Meklenbursko - Přední Pomořansko je s vodní plochou o rozloze 130.000 hektarů nejbohatším územím na vodu ze všech spolkových zemí. Tuto krajinu tvoří 1.700 kilometrů pobřeží a 25.000 km tekoucích vod. Je to ráj pro milovníky přírody, který nabízí rozsáhlé cyklistické a turistické stezky, stejně jako nespočetné vodní cesty a jezera, jež je možno prozkoumávat na kanoi, jachtě nebo v motorovém člunu. Vzduch u východoněmeckého pobřeží je považován za nejzdravější v celém Německu. Největší chráněné území u Baltského moře představuje národní park Vorpommersche Boddenlandschaft. 

Dovolená v Německu je záruka skvělé zábavy.

Od poloostrova Darß-Zingst až k západnímu pobřeží Rujany se rozprostírá krajina strmých břehů, písečných přesypů, dun a jezer. Je to ideální destinací pro milovníky lesa a pláží. Národní park Jasmund tvoří křídová krajina s četnými rašeliništi, vlhkými loukami a suchým travním porostem. Nejznámějším místem jsou světově proslulé křídové útesy okolo Královského stolce (Königsstuhl), které byly ztvárněny již slavným malířem Casparem Davidem Friedrichem. Východně od Müritzu, jednoho z největších jezer v Německu, se nachází národní park Müritz. Na mnoha stezkách si mohou turisté a cyklisté užívat okouzlující krajiny okolo velkého jezera, která zahrnuje více než 130 jezer, prastaré bukové lesy a tajuplné močály. Přírodní území formované již v době ledové je především líhní vzácných, na jiných místech již vymřelých velkých druhů ptáků mezinárodního významu.