Atrakce v Meklenbursku-Předním Pomořansku

Vyzkoušejte neobyčejný pobyt

Prázdninové domy v Německu

Jste přejezeni běžné dovolené uprostřed hluku turistických letovisek? Hledáte místa spíše klidná, zároveň slibující neobyčejné zážitky a spousty nádherných fotografií? Stýská se vám po romantice liduprázdné krajiny, ozdobené jezery, starobylými městy a tichými lesy? Stačí pořídit si jeden z našich rekreačních bytů v Německu a vydat se do Meklenburské jezerní plošiny. Podívejte se s námi, co zajímavého vás tam čeká. Od hranic se po dálnici přes Drážďany a Berlín dostanete do Meklenburské jezerní plošiny během několika hodin jízdy. Na severu je ohraničena pobřežím Baltského moře s celou řadou kvalitních vil k pronájmu v Německu. Vybírat tam můžete z lokalit jako Rujána, Fischland-Darss-Zingst nebo ostrov Poel. Celkově plošina, rozkládající se ve spolkové zemi Meklenbursko, dosahuje délky kolem sta kilometrů.

Prožijte prázdniny uprostřed přírody

Dovolená a ubytování v Německu

Meklenburská jezerní plošina se ani nemůže jmenovat jinak, když v ní najdete stovky menších i větších jezer. To nejrozlehlejší z nich se nazývá Müritz, se 117 čtverečními kilometry druhé největší v zemi našich západních sousedů. Ubytování v Německu si však zajistíte i u Plauer See, Kölpinsee nebo Fleesensee. Velká část vodních ploch je spojena řekami jako Labe, Havola a Elda, či umělými kanály užívanými k putovním plavbám. Kromě toho si v Meklenburské jezerní plošině užijete další vodní sporty v čele s windsurfingem, plachtěním a rybolovem, objevíte tu i spoustu míst vhodných ke slunění, koupání a plavání. Zpestřete si dovolenou v Německu projížďkou na koni, tenisem, cykloturistikou nebo minigolfem. Na hráče toho opravdového čekají pečlivě udržovaná hřiště Ostsee Golf Resort Wittenbeck a Golfclub Teschow.

Obdivujte dějiny Meklenburska i jeho turistické atrakce

Zkrátka při toulkách Meklenburskou jezerní plošinou nezůstanou ani nadšenci historie a architektury. Ujít by si neměli nechat úžasný vodní zámek na ostrově jezera Schweriner See u půvabného města Zvěřín. Povinným cílem celodenních výletů je i Rostock s charismatickou rybářskou čtvrtí Warnemünde a gotickým chrámem Panny Marie. K významným hansovním městům se též řadí Lübeck, pyšnící se Holštýnskou bránou, středověkou čtvrtí Koberg a solnými skladišti u řeky Trávy. K velkým atrakcím Meklenburského pojezeří patří také největší německé sladkovodní akvárium ve Warenu, národní park Müritz a renesanční zámek v Güstrowě. Pobytu v prázdninovém domě v Německu taktéž využijte k prohlídce železničního muzea HeiNa Ganzlin v Röbelu, kde se děti projedou parním vláčkem. U jezera Malchow najdete stejnojmenné městečko s větrným mlýnem a zvedacím mostem.

Dopřejte si neopakovatelnou dovolenou

Na severu Spolkové republiky Německo se v délce kolem sta kilometrů táhne Meklenburská jezerní plošina. Ze severu ji ohraničuje pobřeží Baltského moře, na východě Pomořanská jezerní plošina, na jihu region kolem Berlína a na západě Labe spěchající ke svému ústí u Hamburku. Využijte našich rekreačních bytů v Německu a připravte se na prázdniny plné neotřelých míst, romantických západů slunce i rozmanitých zábavních aktivit. Meklenburské pojezeří je na první pohled klidná oblast jako stvořená pro milovníky historie, kultury a především přírody a sportu. Typické jsou pro ni ledabyle rozházená políčka větších či menších jezer, zelených luk a lesů, zlatavých lánů obilí i stříbřité nitě řek a vodních kanálů. Preferujete-li odpočinek v hájemství ticha, mimo rušná města, budete tady nadmíru spokojeni. Region skutečně patří mezi nejřidčeji osídlené v Německu.

Do Meklenburska za oddechem i aktivním pobytem

K nejsilnějším magnetům Meklenburské jezerní plošiny se řadí ohromné jezero Müritz, po Bodamském druhé největší v Německu. Z celé severovýchodní strany k němu přiléhá stejnojmenný národní park, ideální místo k turistice a projížďkám na kole. I další vodní plochy kolem našich apartmánů v Německu jako Plauer See, Kölpinsee či Fleesensee lákají k plachtění, rybolovu a windsurfingu. Díky značné hustotě rozmístění jezer a jejich propojení umělými kanály nebo řekami v čele s Havolou a Eldou si můžete užít i několikadenní plavby celou oblastí. Objednejte si některý z nadstandardně vybavených rekreačních domů v Německu a oddejte se též lenošení, spousta míst vhodných k opalování a koupání k němu doslova vyzývá. Mezi možnostmi trávení volného času v Meklenburské jezerní plošině nechybí ani tenis, jízda na koni a golf (Van der Falk Golfclub a Golfclub Teschow).

Hrady, zámky a muzea volají

Výběr atrakcí napříč Meklenburskou jezerní plošinou je téměř nevyčerpatelný. Dovolenou v Německu si zde zpestříte například jízdou parním vláčkem u muzea železnice HeiNa Ganzlin v Röbelu, prohlídkou renesančního zámku v Güstrowě či výletem k ruinám slovanského hradiště Laschendorf. Neopomeňte největší německé sladkovodní akvárium ve Warenu a Malchow s větrným mlýnem a zvedacím mostem. Z naší vily k pronájmu v Německu v kraji Meklenburské jezerní plošiny to není daleko do skvostného Zvěřína, jehož hlavním magnetem je zámek na ostrůvku jezera Schweriner See. Dobře dostupná jsou význačná hansovní města Rostock a Lübeck s řadou středověkých domů, kostelů, skladů či mostů. A nic vám nebrání ani ve výpravě za slavnými baltskými letovisky na Rujáně, Poelu nebo poloostrově Fischland Darss Zingst.