search

Pronájem domů a chaty v Baabe

Zavítejte za poklady letoviska Baabe na ostrově Rujána

Ten pohled může leckomu připomenout slunný jih: tvoří jej mořské pobřeží lemované dlouhými, písečnými plážemi, rozlehlé ubytovací komplexy a veselá hudba znějící do pozdních nočních hodin. Podíváte-li se však pozorně, všimnete si absence palem a řady chátrajících památek na bývalý východoněmecký režim. Celkově přináší krajina kolem turistického centra Baabe na Rujáně fascinující směs jemné severské přírody, vrstevnaté historie a rozmanité zábavy, kterou se vyplatí zažít během dovolené v Německu.

Rekreační středisko Ostseebad Baabe najdete na nejvýchodnějším břehu známého ostrova Rujána. Z jedné strany ho omývají osvěžující vody Baltu, z druhé jezero Selliner See, laguna Haven a jejich propojovací kanál Baaber Bek. Vody si tady v každém případě užijete dost, ostatně toto místo poloostrova Mönchgut, vyhlášeného několika léčebnými lázněmi, navštívilo ročně již mezi válkami několik tisícovek rekreantů.

Pobyt u Baltského moře plný zábavy

Po celý rok můžete v Baabe navštívit místní rybářské muzeum, protestantský kostel či středověké příkopy Mönchgraben. Využijte ubytování v Německu a vyplujte na okružní plavbu po Baltském moři, trajektem na druhý břeh, nebo vyzkoušejte jachting. Během léta se tady konají nejrůznější kulturní akce a festivaly, rušno a veselo je zde však i kdykoliv jindy.

Rujána je rájem pro milovníky uhrančivé severské přírody. Národní park Jasmund na východě je proslavený svými bílými útesy, bažinami a stopami staroslovanských hradišť. Na západě se rozkládající NP Vorpommersche Boddenlandschaft je posvícením pro milovníky vodního ptactva a různé hojné evropské fauny i flóry. Další zvířenu objevíte v zooparku či v motýlím domu v Sassnitzu.

Krásy severního Německa budiž pochváleny

Vyzkoušejte naše pohodlné rekreační domy v Německu a na Rujáně se projeďte na sáňkařské dráze v největším ostrovním městě Bergen auf Rügen. Mimořádně atraktivní, díky úzkokolejné turistické železnici, zámeckému parku, výstavní oranžerii či neoklasicistnímu kruhovému Circusu, je také město Putbus. Propojením ostrova s pevninou je přístavní Stralsund s oceánografickým muzeem, nádhernými kostely, hrázděnými budovami a všudypřítomnými rybníky. Po zásluze patří na seznam UNESCO.

Pěkný výlet lodí si můžete udělat do Peenemünde, neblaze známého vývojem nacistických zbraní jako rakety V2.