Pronájem chaty v Baabe

Ochutnejte sladké plody ostrova Rujána v roztomilém Baabe

Zdání klame, skutečně se nedíváte na pozdrav z teplých jižních krajů, byť písečné pláže u rozkošných mořských břehů, rekreační resorty a bujará noční zábava by tomu mohla odpovídat. Jenže tady chybí palmy, naopak spousta rozpadajících se budov upomíná na éru německého socialismu. Pronajmout si rekreační dům v Německu, v okolí letoviska Baabe, se však přesto vyplatí: neotřelá kombinace typické severské krajiny s podivuhodnou historií a mnoha možnostmi zábavy vás naprosto pohltí.

Pohodové a zároveň rušné Ostseebad Baabe se nachází úplně na východě největšího německého ostrova Rujána, na jeho poloostrově Mönchgut. Naše vily s bazénem v Německu jsou tady, v oblasti známých léčebných lázní, doslova v obležení vodního živlu. Nadosah šumí chladivé vody Baltu a ze západní strany ho omývá jezero Selliner See spojené kanálem Baaber Bek s lagunou Have.

Horečky sobotních nocí v Baabe

Prohlédněte si nabídku prázdninových domů v Německu a prožijte nezapomenutelné léto v Meklenbursku-Předním Pomořansku, kam Baabe i s Rujánou spadají. Kdo si chce vychutnávat nespoutanou zábavu, užije si četné festivaly, kulturní akce či nabídku zdejších barů a hospod. S celou rodinou můžete vyplout na výlet po Baltu, na milovníky historie čekají středověké příkopy Mönchgraben a protestantský svatostánek, poučení najdete ve zdejším rybářském muzeu.

Během ubytování v Německu si na Rujáně užijete především nádhernou přírodu severní Evropy. Nejznámější chráněným územím je tady NP Jasmund s bělostnými útesy, mokřady a otisky hradišť z dob osídlení prvními Slovany. Další národní park Vorpommersche Boddenlandschaft uchovává vzácné zvířectvo a vodní ptactvo stejně jako nebývalou hojnost rostlinných druhů. V Sassnitzu mají zoologický park a motýlí dům.

Za tajemstvím oceánů na Rujánu

Dny volna v Baabe strávíte velice rozmanitě. Za celodenní výlet stojí městečko Putbus, pyšnící se krásným zámeckým parkem, parní úzkokolejkou nebo raritním neoklasicistním náměstím Circus kruhového tvaru. V ostrovní metropoli Bergen auf Rügen funguje sáňkařská dráha a pevninský Stralsund, zapsaný na seznam kulturního dědictví UNESCO, nabízí oceánografické muzeum, skvostné kostely i tradiční hrázděné domy.

Elegantní Greifswald vás uhrane jedinečným náměstím, chrámem svatého Mikuláše, gotickým kostelem Panny Marie a troskami kláštera Eldena.