Tipy na výlety v Baabe

Prožijte prázdniny snů v Baabe na východě Rujány

Pohodová oáza klidu a prázdninových dobrodružství Ostseebad Baabe se nachází na poloostrově Mönchgut, takřka na úplném východě rekreačního ráje Rujána. Jedná se o idylické, zároveň ideální místo k prožití vaší dovolené v Německu. Čekají tady na vás dlouhé kilometry baltského pobřeží, okouzlující severská příroda, spousta připomínek zdejší pestrobarevné historie a četné turistické atrakce.

Ostrov Rujána je svou rozlohou přes 900 kilometrů čtverečních největším v Německu. Žije na něm na 80 tisíc obyvatel a svou členitostí, množstvím dun, zálivů, kos a lagun doslova volá po prozkoumání. Inspirujte se v našem katalogu rekreačních bytů v Německu a poznejte zajímavá místa přímo v letovisku Ostseebad Baabe i v jeho okolí.

Na výpravě za rujánskou pohostinností

Několik set metrů písečné pláže, pěkné terény k procházkám, restaurace a různé zábavní podniky, ale i mizející pozůstatky socialistických budov jsou typickým znakem prázdninového střediska Baabe. Leží na neširokém pruhu pevniny mezi Baltským mořem a jezerem Selliner See, které je na jihu propojeno kanálem Baaber Bek s rozlehlou lagunou Have. V prázdninových domech v Německu si tady užijí všichni milovníci pohybu, cyklistiky, vodních sportů i dobrého jídla a nočního povyražení.

V Baabe se rozhodně nudit nebudete. Během celého roku – a především v hlavní letní sezóně – se zde konají nejrůznější kulturní akce, festivaly a vystoupení. Můžete si prohlédnout rybářské muzeum, protestantský kostel a středověký příkopový systém Mönchgraben. Vydejte se ze svého rekreačního domu v Německu na plavbu kolem Rujány, na ostrůvky v Baltu či do Peenemünde s expozicí věnovanou nacistickému zbrojnímu programu V2 na blízkém Uznojemu.

Tipy na výlety kolem zpěněného Baltu

Pýchou Rujány je bezesporu národní park Jasmund, charakteristický kouzelnou, bažinatou krajinou plnou strmých, křídových útesů a zbytků slovanských hradišť vystupujících z temnot středověku. Nádhernou přírodu objevíte též v přímořském národním parku Vorpommersche Boddenlandschaft s rozmanitými živočišnými a rostlinnými druhy. V městečku Sassnitz funguje zoologická zahrada a motýlí dům, nejvyšším bodem ostrova je vršek Piekberg vysoký 161 metrů.

Nejzajímavějším sídlem ostrova je Putbus s historickou úzkokolejnou železnicí, raritním novoklasicistním náměstím Circus a překrásným zámeckým parkem. Z Ostseebad Baabe jsou taktéž dostupná lákadla severního Meklenburska-Předního Pomořanska jako Stralsund s oceánografickým muzeem, starobylý Greifswald nebo hansovní metropole Rostock.